"שגרירות ארה"ב צריכה להיות בירושלים"

נתניהו הבהיר בפתח ישיבת הממשלה כי ישראל מעוניינת בהעברת שגרירות ארה"ב לירושלים, והצהיר כי חוק ההסדרה יעלה מחר בכנסת.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' בשבט תשע"ז

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה בברכות לשרים החדשים שהצטרפו לשולחן, איוב קרא (ליכוד) ואלי כהן (כולנו).

"אני מבקש לקדם בברכה את חברינו איוב קרא ואלי כהן שהצטרפו לממשלה. אני בטוח שיחד עם שאר שרי הממשלה תפעלו לטובת מדינת ישראל ואזרחיה", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הצהיר בהמשך כי חוק ההסדרה יעלה מחר להצבעה בקריאה שניה ושלישית, "מחר נביא לכנסת את חוק ההסדרה. החוק נועד להסדיר אחת ולתמיד את ההתיישבות ביהודה ושומרון – ולמנוע את הניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע בהתיישבות".

"בימים אלה אנחנו מציינים 25 שנים לכינון היחסים עם סין ועם הודו. הממשלה תשמע היום סקירה בנושא קידום היחסים הללו, ואכן הם מתקדמים בצורה יוצאת מן הכלל. יש פריחה ביחסים עם שתי המעצמות הללו. העובדה שלישראל יש מערכת יחסים כל כך איתנה וחזקה עם שתיים מהמעצמות הגדולות בעולם – מעידה על מעמדה של ישראל בין האומות, מעמד שהולך ומתחזק", ציין נתניהו.

לקראת סיום דבריו התייחס נתניהו במרומז לטענות לפיהן ישראל היא זו המעכבת את העברת שגרירות ארה"ב לבירה, "אני רוצה לציין שוב שברית היסוד שלנו היא עם ארצות הברית. אין שום תחליף לברית הזאת והיחסים הללו הדוקים וטובים. בהזדמנות הזו אני רוצה להבהיר באופן חד משמעי, שעמדתנו היתה מאז ומעולם וגם עכשיו ששגרירות ארצות הברית צריכה להיות כאן בירושלים. ירושלים היא בירת ישראל, ואנחנו רוצים לא רק שהשגרירות האמריקנית תהיה כאן, אלא השגרירויות של כל המדינות. אני מאמין שבמהלך הזמן הדבר הזה אכן יקרה".

נתניהו התייחס בנוסף למצבו של הרב שטיינמן המאושפז בבית החולים ואמר "אנחנו נשנה קצת את סדר היום של ישיבת הממשלה בגלל מחלתו של הרב שטיינמן. אני רוצה לאחל לו החלמה מהירה ושלמה. הוא איש חשוב מאוד לא רק בעולם החרדי, אלא בעם ישראל, ואני מצטרף לציבור הרחב שמתפלל לשלומו ומייחל לבריאותו".