קהתי עם הצו
קהתי עם הצו צילום: ללא קרדיט

יאיר קהתי, פעיל הר הבית מוכר ומראשי תנועת "חוזרים להר", זומן הבוקר (ראשון) לשימוע במשטרה, שבמהלכו הובא לידיעתו כי הוחלט להרחיקו מהר הבית למשך חצי שנה.

ההרחקה ניתנה בהוראת מפקד מחוז ירושלים אשר החליט כי קהתי מסוכן לציבור, ועל כן יש להרחיקו מהר בבית. נציין כי קהתי התחייב בפני מפקד המרחב לשמור על החוק בהר הבית, אך לא היה מוכן להתחייב להישמע לכל הוראה משוטר בהר.

קהתי טוען כי "המשטרה, שלא הצליחה למגר את דרישת הפולחן היהודי בהר הבית, החליטה לפעול בצווים דיקטטוריים כדי להתנכל אישית לפעילים. אין שום מסוכנות שאעלה להר הבית. להיפך, המסוכנות נובעת מהערבים בהר שזוכים ליחס מיוחד ועדין של המשטרה, ומאידך היהודים שפועלים לפי חוק מורחקים מההר ללא החלטה של בית משפט".

מתנועת ''חוזרים להר'' נמסר: "אין ספק כי המשטרה פועלת מתוך מטרה ברורה של מיגור תופעת היהודי הגאולי, היהודי שדורש את זכויותיו באופן מלא. הזכות הבסיסית של יהודי זה בניין בית המקדש וזכות זו צריכה להיות ברורה לכולם, ובקרוב אף נזכה לממש חובתנו על הר הבית".

"לצערנו נראה שהממשלה צריכה ללמוד מנשיא ארה''ב שהדרך למיגור הטרור היא לא הכלת האויב, אלא גירושו מהארץ, ואין מקום יותר טוב להתחיל את תהליך גירוש האויב מהר הבית".