איחוד היסטורי בין המכללות הדתיות

גבעת וושינגטון, תלפיות, חמדת הדרום ושאנן, האתחדו למכללה אחת רב קמפוסית שתכשיר עובדי הוראה לחינוך הממלכתי דתי.

רעות הדר , ב' בשבט תשע"ז

איחוד המכללות
איחוד המכללות
צילום: ששון תירם

במשרד החינוך בירושלים נחתם היום (ראשון) הסכם לאיחוד המכללות הדתיות לחינוך - גבעת וושינגטון, תלפיות, חמדת הדרום ושאנן, למכללה אחת, אקדמית ומאוחדת, רב קמפוסית, שתכשיר עובדי הוראה לחינוך הממלכתי דתי.

את המהלך הוביל חבר הכנסת לשעבר זבולון אורלב. טקס החתימה התקיים בלשכת ראש מנהל החמ"ד ד"ר אברהם ליפשיץ.

חזון האיחוד של ארבע המכללות מבוסס על השאיפה להרחיב את האופק האקדמי של המכללה המאוחדת, לשפר את איכות מודל הכשרת עובדי ההוראה ורמת הלימודים, כמו גם להעלות את רמת הסגל האקדמי והמועצות האקדמיות.

נציין כי המעבר ממשרד החינוך לאחריות התכנונית, המינהלית והתקציבית של הות''ת, יאפשר למכללה המאוחדת עצמאות ואוטונומיה אקדמית ומנהלית מלאה לפי החוק, ויעניק לה את המעמד והיוקרה האקדמית כמו לכלל המוסדות להשכלה גבוהה.

זבולון אורלב, שכאמור, הוביל את המשא ומתן לאיחוד ארבע המכללות, בירך את המשתתפים והודה על שיתוף הפעולה, גילוי האחריות והנכונות להעמיד את טובת הכשרת עובדי ההוראה לחמ"ד בראש סדרי העדיפויות. הוא ציין כי המכללה המאוחדת הגדולה ביותר של החמ"ד תמנה למעלה מ-4000 סטודנטים וסטודנטיות.

פרופ' שאול קרקובר, נשיא מכללת חמדת הדרום, מסר: "אני מאחל לזבולון אורלב הצלחה מרובה בתפקידו המאתגר לאחד את ארבע המכללות, כפרפרזה ממגילת קהלת: 'טובים הארבע מן האחת, והחוט המרובע לא במהרה יינתק'."

חותמים על ההסכם
צילום: ששון תירם