קרויף והרכב הזר החדש
קרויף והרכב הזר החדש צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מחר (שני, 21:00), תפגוש מכבי תל אביב המשתפרת את מכבי חיפה המתרסקת, למשחק שיתקיים במסגרת המחזור ה-20 בליגת העל שבכדורגל.

בעבר הלא מאוד רחוק, משחק בין השתיים היה נחשב למשחק עונה בכדורגל הישראלי ולמשחק על תואר האליפות. מחר המשחק בין השתיים יהיה בעיקר על שלוש נקודות חשובות לכל אחת מסיבותיה שלה - בעוד המכבים מתל אביב רוצים להידבק לבאר שבע המוליכה, החיפאים זקוקים לשלוש הנקודות כדי שלא להתרחק מהפלייאוף העליון.

עד כדי כך המצב של השתיים גרוע.

בעוד שהירוקים מהכרמל החתימו לא פחות משישה שחקני חיזוק במהלך חלון ההעברות הנוכחי, הצהובים מת"א בעיקר חיפשו מאמן במקומו של שוטא ארבלדזה שפוטר.

לאחר שמספר מועמדים לבסוף השיבו בשלילה, הבינו במכבי ת"א שאל להם לקפוא על השמרים ובינתיים להחתים שחקנים שישפרו את הקבוצה, אם לא כבר העונה, אז לפחות בסיס לעונות הבאות.

ואלו שמות. אחרי קדנציה לא מוצלחת במיוחד בהולנד, קפטן הצהובים לשעבר, שרן ייני חוזר לצהובים מת"א כשיחד איתו חתמו בקבוצה גם צמד ברזילאים מבטיחים העונים לשם - ראמון ומרסלו.

ראמון הינו בלם בן 21 המתנשא לגובה 186 ס"מ ומגיע בהשאלה מויטוריה הברזילאית, עם אופציה לרכישה. "ראמון הוא בלם צעיר ומבטיח ששיחק כמות משמעותית של משחקים בהתחשב בגילו הצעיר", אמר עליו קרויף, המנהל המקצועי של הצהובים והמאמן הזמני עד למציאת מאמן מתאים. "חיפשנו בלם עם נתונים מסויימים ואנו חושבים כי בדמותו של ראמון מצאנו את השחקן אחריו חיפשנו".

גם מרסלו מגיע מויטוריה הברזילאית, כשזה משחק בתפקיד הקשר. הקשר הברזילאי בן ה-22, מתנשא לגובה 181 ס"מ ומשחק בקבוצה הבוגרת של ויטוריה מ-2013.

ייני עצמו חוזר למכבי אחרי 42 הופעות בויטסה ארנהיים ההולנדית במדיה כבש שער אחד בלבד. ייני חתם על חוזה ל-3.5 שנים וינסה בעיקר להחזיר את השקט והגיבוש לחדר ההלבשה של המועדון.

"כיף לחזור הביתה למכבי, מועדון שכל כך יקר לליבי", אמר ייני. "אני שמח שיש לנו הזדמנות להילחם על התארים החשובים השנה ואעשה הכל על מנת לעזור לקבוצה".