ריבלין ינסה לפתור את המשבר עם מקסיקו

נשיא המדינה ישוחח בטלפון עם נשיא מקסיקו וינסה לסיים את המשבר ביחסי המדינות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ג' בשבט תשע"ז

ריבלין ינסה לפתור את המשבר עם מקסיקו-ערוץ 7
ראובן ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין צפוי ישוחח בטלפון מחר (שלישי) עם נשיא מקסיקו אנריקה פיינו-נייטה וינסה לסיים את המשבר ביחסי המדינות, שנוצר בעקבות תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בבניית חומה בגבול ארה"ב-מקסיקו.

בתוך כך, שגריר ישראל במקסיקו יונתן פלד נפגש הערב עם סגן שר החוץ המקסיקני. ממשרד החוץ נמסר כי "הוסכם להמשיך את המגעים במטרה להביא ליישוב ההדורים ולהמשך היחסים הטובים בין המדינות".

נציין כי ראש הממשלה נתניהו מכחיש שהביע תמיכה בבניית החומה ומסביר כי התכוון לחזק את דבריו של הנשיא טראמפ, ולפיהם החומה שהקים נתניהו בגבול מצרים תרמה לבלימת המסתננים.

"פרשנים עשו תלי-תלים בתקשורת", אמר ראש הממשלה בישיבת סיעת הליכוד. "אלה אותם פרשנים שאמרו קודם לכן שהייתי צריך לוותר על נכסים ביטחוניים ראשונים במעלה של ישראל למען יחסים טובים עם הנשיא הקודם שהיה בבית הלבן. ועכשיו הם אומרים: 'פגעת במקסיקו, הרסת את היחסים איתם'.

"הנשיא טראמפ שיבח את הגדר שנבנתה בהנחייתי בגבולנו עם מצרים. הוא אמר שהיא בלמה כמעט כליל את ההסתננות הבלתי חוקית לישראל. ואני אמרתי בתגובה שהוא צודק. בתגובה לדבריי הוא עשה ריטוויט לאותם דברים שאמרתי", שטח נתניהו את גרסתו.

"מה שההתמקדות התקשורתית כרגע עושה זה להסית את הדעת מהדבר העיקרי – וזה ההצלחה הפנטסטית של הגדר שבנינו בדרום בבלימת ההסתננות, הצלחה שכל העולם ובראשו נשיא ארה"ב מכירים בה", הדגיש.