ליברמן: אם חמאס יפעל, ישלם מחיר כבד

שר הביטחון ביקר באוגדת עזה ונפגש עם ראשי המועצות באזור. "השקט מטעה. החמאס ושאר הארגונים בעזה לא זנחו את רצונם להשמיד את ישראל".

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ז

ליברמן: אם חמאס יפעל, ישלם מחיר כבד-ערוץ 7
ליברמן באוגדת עזה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ביקר היום (שלישי) באוגדת עזה במסגרת תרגיל אוגדה ושמע סקירות על תפקיד האוגדה בשגרה ובחירום מסגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר גולן, מפקד פיקוד דרום, אלוף איל זמיר ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף יהודה פוקס.

במהלך הביקור נפגש השר ליברמן עם ראשי מועצות בעוטף עזה ודן עימם על דרכים להמשיך ולחזק את היישובים ואת הביטחון באזור.

ראשי המועצות יאיר פרג'ון, תמיר עידן וגדי ירקוני שיבחו את ליברמן על כך שזוהי הפעם הרביעית מאז תחילת כהונתו שהוא מגיע לבקר באזור ואמרו כי הם והתושבים מייחסים לכך חשיבות גדולה והדבר תורם רבות לחוסן הביטחוני והחברתי של האזרחים החיים בעוטף עזה.

ראשי היישובים אמרו לליברמן כי השקט השורר באזור הוא מבורך אך ברור כי הוא שקט מטעה משום שהחמאס ממשיך לפעול ולהתחמש. הם הציגו בפני השר את צורכי היישובים, הן בתחום הביטחון והן בנושאים נוספים.

צילום: עדן מולדבסקי, משרד הביטחון

ליברמן אמר לראשי המועצות כי הוא מסכים עימם ו''ברור שהשקט הוא מטעה והחמאס ושאר הארגונים הפועלים בעזה לא זנחו את רצונם להשמיד את ישראל ולפגוע בנו והם לא עושים זאת רק משום שהם יודעים שמאזן הכוחות אינו לטובתם ואם הם יפעלו נגדנו הם ישלמו על-כך מחיר יקר מאוד''.

''אם מאזן הכוח חס וחלילה ישתנה - הם לא יהססו לרגע'', אמר השר ליברמן, ''ולכן אנו ממשיכים לפעול מול האיום שאינו נפסק ועומדים על המשמר כל הזמן''.

ליברמן סקר עם ראשי היישובים את הפעולות שעושה משרד הביטחון לחיזוקם ואמר כי בנוגע לדברים שהעלו ושאינם בסמכות משרד הביטחון בכוונתו לפנות לרה״מ על-מנת לכנס ישיבה מיוחדת עם כל השרים הרלוונטיים - אוצר, חינוך, תיירות, כלכלה ושרים נוספים יחד עם ראשי המועצות ולהביא פתרונות מרוכזים לצרכי היישובים.

בתחילת הישיבה עמדו השר ליברמן וראשי הרשויות דקת דומיה לזכרו של ראש מועצת הנגב, שמוליק ריפמן, שהלך לעולמו. ליברמן אמר כי ''זהו יום עצוב מאד, במיוחד לתושבי הנגב, שריפמן הקדיש להם ולמקום את חייו ופועלו ותרם תרומה גדולה מאד לקידומו ופיתוחו של האזור וחיזק בצורה מעשית וממשית את מדינת ישראל וארץ ישראל''.