השר אריאל אופטימי: חוק ההסדרה בדרך

שר החקלאות אורי אריאל התייחס בכנס מנהלי המוסדות בציבור הדתי לפינוי המתקרב בעמונה ולחקיקת חוק ההסדרה הצפויה להסתיים בשבוע הבא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ז

השר אורי אריאל התייחס הערב (שלישי) בכנס המנהלים ה-6 של מנהלי המוסדות בציבור הדתי בים המלח לפינוי עמונה המתקרב.

"התקשרתי בדרך לכאן לאביחי בוארון ושאלתי אותו אם להגיע לעמונה, אמרו לי שלא יהיה היום פינוי, ואני מקווה ומקווה שלא יהיה בכלל", פתח השר אריאל.

"אנחנו שולחים מפה חזק ואמץ לתושבי עמונה הגיבורים", הוסיף אריאל, "אנשים שמבחינתי הם תמצית הטוב והיושר ומסירות הנפש. לא הסכימו לבית אחר במקום אחר בגלל העיקרון".

השר אריאל ציין כי הפינוי מגיע בגלל המציאות שנוצרה, "נקלענו שלא ברצוננו בממשלה למציאות של דרך שאין יציאה ממנה ואתה רואה את האור בקצה המנהרה. לשבחם של אנשי עמונה והמשפחות בעופרה צריך לומר: דעו לכם שבזכותם יש את חוק ההסדרה. זה בזכותכם וזה לא עוד חוק".

"יש כאן שינוי בחוק ההסדרה. בעבר היו הבטחות של רה"מ שלא תמיד מתקיימות לאחר פינוי. בחוק הזה אנחנו רואים את הרצינות של הממשלה לשנות את מה שהיה עד עכשיו בכל הקשור להתיישבות ביהודה ושומרון", הוסיף אריאל.

שר החקלאות קרא למנהלים להפנות את הנוער הדתי לשירות הציבורי, "אני פונה אליכם תפנו את הצעירים והדור הבא לשירות הציבורי במדינה למשרדי הממשלה, למשרד המשפטים, לשב"ס, לשב"כ. מדינת ישראל תרוויח וכולנו נרוויח".