הצוערים שנפצעו קיבלו את הסיכה

טקס סיום קורס קציני מטה מחזור 55 נערך בבה"ד 1 במצפה רמון בהשתתפותם של הצוערים שנפצעו בפיגוע הדריסה בארמון הנציב.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ד' בשבט תשע"ז

צוערת שנפצעה מקבלת את סיכת המ"מ
צוערת שנפצעה מקבלת את סיכת המ"מ
צילום: דו"צ

טקס סיום קורס קציני מטה מחזור 55 נערך היום (שלישי) בבית הספר לקצינים בה"ד 1 במצפה רמון.

הטקס נערך במעמד מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, ראש המנהל האזרחי, תת-אלוף אחוות בן חור ומפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה יניב אלאלוף.

את סיכת המ"מ קיבלו גם הצוערים שנפצעו בפיגוע הדריסה בארמון הנציב ב-8 בינואר, בו נרצחו סגן יעל יקותיאל ז"ל, סגן שיר חג'אג' ז"ל סגן-משנה שירה צור ז"ל וסגן-משנה ארז אורבך ז"ל.

מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, אמר בטקס, "טקס סיום קורס קצינים וקבלת סיכת המ"מ הוא טקס מרגש, אך טקס זה שונה. שורותינו חסרות. נמצאים איתנו גם פצועות ופצועים מהפיגוע. אתם מהווים דוגמה לניצחון הרוח המיוחדת השורה בשורות המשרתים בצבא ההגנה לישראל. בפיגוע בירושלים, נוכחנו בחתירה למגע ובקבלת אחריות, כפי המצופה ממפקדים ומצוערים. זה בסיס הפעולה הערכי שלנו כחיילים וכמפקדים בצה"ל ועל כך כוחנו ובכך נצחוננו תמיד".

מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה יניב אלאלוף, אמר לצוערים, "בעשרה בטבת, לפני כשלושה שבועות, מחבל רדוף מוות בשעטת משאית דרס ופגע בצוערי ומפקדי גדוד ארז. בנסיעה שלוחת שנאה, הוא רצח את יעל, שירה שיר ואת ארז זכרם לברכה. הוא לא הכיר את כישרונה ואת עוצמתה של יעל ואת מסירותה לתפקידה כקצינת חינוך בהר גילה, הוא לא למד את סיפור חייה של שיר שבכוח יצירתה וחכמתה פרצה כל תקרה אפשרית, הוא לא הכיר את ארז ואת עוצמתו כלוחם, לפני הכל כלוחם למול אתגריו הרפואיים וכלוחם למען הטוב, הביחד והמצוין כדרך חיים. הוא לא הכיר את שירה המבריקה שעוד בחייה הקצרים זכתה לשמוע דברי שבח מדהימים לגילה בכל תחום בו עסקה לפני ואחרי גיוסה".