"מנהיגי הימין כבר לא אחים שלי"

טלי יהב, ממפוני עמונה, כועסת על ההבטחות שלא קוימו. בשיחה עם ערוץ 7 היא מאשימה, "ממשלת ימין שוב הורסת יישובים".

תגיות: עמונה ממשלה
בני טוקר , ה' בשבט תשע"ז

"מנהיגי הימין כבר לא אחים שלי"-ערוץ 7
פינוי עמונה, היום
צילום: פלאש 90

טלי יהב תושבת עמונה מזה עשרים שנה, מאוכזבת מהתנהלות הממשלה וזועמת על שהיא נאלצת לעזוב את ביתה.

"אנחנו בהחלט נסערים. לצערנו, ממשלת ישראל שהבטיחה הבטחות, כולל בנימין נתניהו ונפתלי בנט, הם לא אחים שלי. כשהורסים לי את הבית, אני מזכירה גם לבצלאל סמוטריץ' שהבטיח שהוא יפיל את הממשלה ואת התקציב - וכנראה הוא שכח", היא אומרת בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "ממשלת ימין הורסת יישוב של עשרים שנים. זה יום שחור לכולנו וצריכים להניף כאן דגל שחור. כרגע אני מרגישה שרימו אותנו".

יהב כועסת על שלא היתה הודעה מראש על מועד הפינוי. "אני לא ידעתי שהיום יהיה פינוי ולכן השארתי את הקטנים בבית. לא רציתי שהם יהיו בפינוי. רק הבוקר הייתי צריכה להוציא אותם רגלית, וזה היה מאוד קשה בשיא הקור. הייתי צריכה לרדת לקחת את הבת הקטנה בת החמש על הידיים לאחי בעפרה ולעלות בחזרה".

היא מתקשה לראות את החיים במקום אחר מלבד עמונה. "אמנם זה לא מאבק פרטי, אלא מאבק על ארץ ישראל, אבל משפחת יהב גרה פה תשע עשרה וחצי שנים. כאן גידלתי את כל שבעת ילדיי. עברנו תקופות לא קלות, אבל נלחמנו על האמת של ארץ ישראל. בית זה לא רק ארבעה קירות".

"יש כאן עוצמות גדולות ואני שמחה שנתנו לנו עוד חודש וחצי, כולל הדלקת נרות חנוכה כאן. כל שעה נוספת זה חשוב. אני מקווה שזה יעבור בשלום ושהמשטרה לא תפעיל אלימות. אמרתי לשוטרים בדרך שכאן אין אלימות יש אהבת ארץ ישראל".