אופק בוכריס
אופק בוכריס צילום: פלאש 90

אדווה עזר, מנהלת עמוד התמיכה בפייסבוק באופק בוכריס, אומרת לערוץ 7 כי היא עדיין סבורה שלא היה שם שום דבר, כלשונה.

"ידענו מהרגע הראשון שאונס לא היה שם, זה היה משפט ארוך ומייגע והחליטו לסיים את זה עם עסקת טיעון שדיברה על יחסים אסורים בהסכמה אני מכבדת את הרצון לסיים את הפרשה. אבל אם אתה שואל אותי כבן אדם פרטי אני חושבת שלא היה שם שום דבר כך אני גם מאמינה".

לדבריה התקשורת עשתה לבוכריס משפט שדה, כלשונה. "אופק היה מפקד מאוד מוערך שעבר הרבה מלחמות ושילם בגופו, והיום אנשים שכחו את זה תייקו אותו כעבריין מין ולא כקצין וגיבור. אני חייבת לומר שבעמוד התמיכה באופק התמיכה רק עלתה ועלתה אנחנו תקפנו את משפטי השדה שהתקשורת המסורתית והחברתית עושה, הם הפכו לתליינים וזה לא יכול להמשיך להיות בחברה דמוקרטית.

אני מאוד מקווה שלא יקרו כאן מקרים נוספים בעתיד ואני אמשיך לעמוד על דעתי שאסור שיהיו משפטי שדה אני מאוד מקווה שהצלחתי לעשות ולו במעט - ימים יגידו".

גזר דינו של אופק בוכריס ניתן ביום חמישי בבית הדין הצבאי המיוחד בקריה, לאחר שהורשע לפני כחודש וחצי בבעילה אסורה בהסכמה ובהתנהגות שאינה הולמת.

הרכב השופטים החליט כי יש לכבד את הסדר הטיעון עליו חתם בוכריס, הכולל הורדה בדרגה לאלוף-משנה, וקבע כי יש להטיל עליו עונש מאסר של תשעה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים. השופטת תא"ל אורלי מרקמן, ראש הרכב השופטים, אמרה כי השופטים הסכימו על כך שאלמלא הסדר הטיעון, היתה הצדקה לבסס עונש הכולל פגיעה נוספת בדרגתו של הנאשם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו