שוטר השליך כיסא על המתפרעים בעמונה

בתיעוד שהגיע לידי "חוננו" נראה שוטר יס"מ משליך כיסא לעבר הצעירים שהתפרעו בבית הכנסת. המשטרה: אם היתה חריגה היא תיבדק.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ו' בשבט תשע"ז

למוקד המשפטי של ארגון חוננו הגיע תיעוד קצר מפינוי בית הכנסת בעמונה, שבו נראה שוטר משליך כיסא בעוצמה לעבר עשרות הצעירים שהתבצרו במקום.

עורכי הדין של הארגון החלו כבר אמש בגביית עדויות ממתלוננים ועדים לאירועי אלימות מצד שוטרים, וכן גבו במהלך היום עדויות מפצועים בבתי החולים.

המשטרה הגיבה על התיעוד ומסרה: "במהלך הפינוי של בית הכנסת, בו הופעלה אלימות קשה נגד השוטרים, הכוח הראשון שפרץ לבית עסק בפינוי המכשולים והרהיטים שפורעי החוק ששהו במקום ערמו. הכוח פינה את הכיסאות במטרה להגיע למתבצרים. אם הייתה חריגה בהתנהגות במקום היא תיבדק והנושא יטופל".

פינוי המתבצרים הרבים בבית הכנסת של עמונה היה קשה ומורכב. פריצת הדלתות והחלונות נעשתה בסיוע צוותי כיבוי שהוזעקו למקום. במשטרה חששו מאלימות קשה במהלך פינוי בית הכנסת, ולאור זאת ניהלו עד לרגע האחרון משא ומתן על הליך הפינוי עם יו"ר מטה עמונה, אביחי בוארון.

בזמן שבו השוטרים פינו את המתרסים והמחסומים שהוקמו בכניסה, עשן יצא מהכניסה לבית הכנסת בעקבות מטף שהופעל לעבר השוטרים.

"במהלך ניסיונות הכניסה למתחם הושלכו לעבר השוטרים אבנים, מטפי כיבוי, בקבוקי צבע, קרשים ואמצעים נוספים שהוכנו מבעוד מועד על מנת לפגוע בשוטרים ולמנוע את מהלך הפינוי", נאמר בהודעת המשטרה.

במשטרה הוסיפו, "התנהגות זו מעידה שפורעי החוק אינם מכבדים את המקום בו הם שוהים ולבטח שלא את ההנהגה המקומית. נדגיש כי מדיניות האיפוק תימשך כל זמן שלא ינקטו פעולות אלימות שתכליתן פגיעה בכוחות הביטחון הפועלים במקום. כנגד כל פעולות אלימות המשטרה תפעל באופן בלתי מתפשר ותמצה את הדין כנגד פורעי החוק".טוען....