ויראלי: לוחם בעיראק מצדיק את טראמפ

שכיר חרב אמריקני: "אם הייתי יוצא מהעיירה, המקומיים היו רוצחים אותי. למה לתת להם להסתובב במדינתי?" הסרטון קיבל 40 מיליון צפיות.

גיא כהן , ח' בשבט תשע"ז

וידיאו של שכיר חרב אמריקני בעיראק שהצדיק את מאמציו של דונלד טראמפ להגביל את הכניסה לארה"ב קיבל כ-40 מיליון צפיות בשלושה ימים. האיש, סטיבן גרן, סיפר ששוחח עם העיראקים שלצידם הוא משרת, ושאל אותם מה דעתם על הגבלות הכניסה לארה"ב שהטיל טראמפ על אזרחי עיראק ושש מדינות אחרות.

העיראקים הביעו, כצפוי, שאט נפש ממדיניות טראמפ, סיפר. אבל אז שאל אותם לאיזו קבלת פנים היה זוכה אילו יצא מתחומי העיירה שבה הוא ממוקם. "האם היו מקבלים אותי בזרועות פתוחות, כאמריקני?", שאל. המקומיים ענו מייד: "בהחלט לא".

"מה היה קורה לי?", הוסיף וחקר. בני שיחו העיראקים אמרו לו כי המקומיים היו לוכדים אותו מייד, מענים אותו, עורפים את ראשו ומצלמים הכל בווידיאו בכדי להעלות את התיעוד למרשתת, כדוגמה לעולם.

"הפואנטה שלי היא שמדובר באוכלוסיה המקומית שהיתה עושה את זה", הסביר גרן. "זה לא דאע"ש, זה לא אל-קאעדה... זו לא מיליציה איראנית, זו האוכלוסיה המקומית שהיתה עושה את זה... ככה מרגישות המדינות האלה לגבי אמריקנים". הוא פנה לצופים: "מדוע אתם כל כך נאיביים לחשוב שאילו ייכנסו לארה"ב, יעשו דברים שונים ממה שהיו עושים במדינות של עצמם?"

"אני לא יכול לצאת מהעיירה כאן. מדוע שהם יוכלו להסתובב במדינה שלי?", חתם.

הסרטון קיבל כ-40 מיליון צפיות בשלושה ימים.