אריה קינג תוקף: תועבה בירושלים

פסטיבל "שאון חורף", המתקיים מזה כמה שנים בימי שני בחודש פברואר בחללים שונים במרכז ירושלים, יגיע ביום שני בשבוע הבא לרחובות "הלל" ו"שמאי" במרכז העיר.

אולם, לטענת חבר מועצת העיר, אריה קינג המופעים הצפויים להתקיים בשבוע הבא הם מופעים פרובוקטיביים. באחד המופעים נעשה שימוש בבובות בצורת גוף האישה ללא ביגוד. מופע נוסף מכונה "שירי זימה".

קינג תוקף את הכוונה לקיים את המופעים ואף פנה בעניין זה לראש העיר במכתב, בו הבהיר לו כי במידה שהמופעים לא יבוטלו הוא יעזוב את הקואליציה העירונית.

"לא מדובר באירוע תרבות אלא באירוע תת תרבות", טוען קינג, "זה קורה במימון עיריית ירושלים. אנחנו לא בסדום ולא בעמורה. האבסורד הגדול הוא שזה קורא שבוע אחרי השביתה, בה התלוננו על כך שאין כסף בקופת עירייה".

קינג מספר כי בשיחות שערך עם רבנים נאמר לו כי "על השבת צריך להיאבק אבל זה לא 'יהרג ובל יעבור'. אבל כשמדובר בתועבה בעיר זה בהחלט 'יהרג ובל יעבור'".

מלשכת ראש העיר, ניר ברקת, נמסר בתגובה לטענותיו של קינג, "באשר לשירי זימה - הכותרת אינה משקפת את תוכן האירוע שעוסק בשירי אהבה. באשר לתוכן המופע של האמן אנגלמאייר - לאור תלונות ארגוני נשים הנושא ייבחן".