לומד את השטח: אלוף הפיקוד ביקר במד"א

מפקד פיקוד העורף הנכנס, האלוף תמיד ידעי, הגיע לביקור במטה מד"א והתרשם מפעילותו הענפה של הארגון. "כאזרח אני רגוע".

ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ז

בין וידעי
בין וידעי
צילום: דוברות מד"א

מפקד פיקוד העורף הנכנס, האלוף תמיר ידעי, ביקר במטה מד"א לקראת כניסתו לתפקיד.

ידעי קיבל סקירה מקיפה על הפעילות המבצעית של מד"א בשגרה ובחירום, במהלכה העלה מנכ"ל מד"א בפני האלוף חלק מהפערים עם צה"ל שיש לקדם עבורם פתרון.

האלוף ידעי נחשף לרכבי ההצלה השונים המופעלים במד"א בעיתות שגרה וחירום - דוגמת אמבולנסים ממוגני ירי, יתרונות הפינוי במסוקי מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמר‎‏‏‎ץ, אופנועי מד"א, רכב הפיקוד והשליטה הייחודי והמתקדם של מד"א, סגווי, אופניים חשמליים ועוד.

מנכ"ל מד"א אלי בין המשיך וסקר בפני האלוף הנכנס את נהלי המעבר משיגרה לחירום במד"א ועל פעילות שירותי הדם של מד"א, על המבנה החדש והייחודי בעולם שיבנה מתחת לקרקע ושאבן הפינה שלו הונחה לאחרונה בעיר רמלה לא רחוק מבסיס פיקוד העורף.

האלוף שמע על תרומות הדם במדינת ישראל ועל כך ש–26% מתורמי הדם הם חיילי צה"ל. עם תום הסקירה הנרחבת, הצטרף האלוף ידעי שהתעניין במערכת המחשוב של מד"א לסיור במוקד הלאומי המשולב של מד"א (הממל"מ), שם סייר במוקד 101, מוקד הכוננים, המוקד הרפואי והמוקד הארצי והביע התעניינות רבה והתפעלות ממערכות השליטה והבקרה, פיתוח יישומונים (אפליקציות), בהם האפליקציה "מד"א שלי" ועל רכב החפ"ק המתקדם של מד"א המאפשר תקשורת גם בזמן נפילת הקווים בחירום והטכנולוגיות המתקדמות של מד"א המאפשרות יעילות ומקצועיות בהצלת חיים, הן בשגרה והן בחירום.

בתום הסיור, הודה אלוף פיקוד העורף למנכ"ל מד"א ואמר: "כאזרח אני רגוע שיש ארגון רציני כמו מד"א שאם נזדקק יש על מי לסמוך. אני רואה במד"א את אחד השותפים האסטרטגים של פיקוד העורף שבלעדיהם אני לא רואה שאנחנו ממלאים את משימתנו בלי מד"א, כל אחד צריך לתרום מיתרונו היחסי, אני אעשה כמיטב יכולתי, אתן לכם את שירותי הטובים ואייצג אתכם בתוך הצבא על מנת שנצליח כולנו במשימתנו החשובה".

מנכ"ל מד"א אלי בין הודה לאלוף ידעי ואמר: "למידת השטח שלך מבורכת ומעידה על מידת המקצועיות והרצינות שאין לי ספק שתביא לשיתוף פעולה מקצועי בין שני הגופים שאנו עומדים בראשם. אנחנו מאוד שבעי רצון מהעבודה המשותפת לאורך שנים שמוכיחה תוצאות טובות בשטח. מד"א עובד, מאז הקמתו ועד היום, בצמוד לכוחות הביטחון ובראשם צה"ל. בעיתות שגרה ובעיתות חירום נדרש שיתוף פעולה הדוק בין הגופים ואני שמח שמד"א יכול להעניק לצה"ל את חליפת הצלת החיים המלאה כפי שנדרש ממנו''.