אריה דרעי
אריה דרעיצילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

שר הפנים אריה דרעי סיכם עם יו"ר מטה הדיור במשרד האוצר אביגדור יצחקי, על הקמת שכונה חרדית חדשה בהיקף של כ-10,000 יחידות דיור במועצה האיזורית שפיר הסמוכה לקריית גת.

הדירות ישווקו לציבור לפי תכנית 'מחיר למשתכן'.

בישיבה מיוחדת שקיים לאחרונה השר דרעי בלשכתו עם יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי, סוכם על הקמת שכונה שתתוכנן ותיועד לאוכלוסייה בעלת צביון חרדי, ושתכלול 9,356 יח"ד.

השכונה מתוכננת על אדמות הישוב עוזה שבמועצה האזורית שפיר, בהליך מהיר באמצעות הותמ"ל (ועדת תכנון מרחבים לדיור) שעל ידי מנהל התכנון.

עוד סוכם, כי הדירות ישווקו במסגרת 'תכנית למשתכן'. לדברי מקורבי דרעי, תוך כדי תהליך התכנון, תוקם ועדה מיוחדת לתכנון לשכונה החדשה כדי שניתן יהיה להניע תהליכים בצורה מהירה יותר.

שר הפנים אריה דרעי שמקדם את הפרויקט כבר חודשים ארוכים בירך על הסיכום ואמר, "מדובר בבשורה גדולה עבור הציבור החרדי הסובל ממצוקת דיור קשה. הוצאנו לדרך כמות נכבדה של 10,000 יחידות דיור במרכז הארץ, שיתנו אמנם מענה חלקי אבל חשוב לבעיה הקשה. היה חשוב לי שהשכונה הזו תוצע לציבור במסגרת 'תכנית למשתכן' בכדי לתת הזדמנות למשפחות חרדיות רבות המחוסרות דירה, שיכולו להשיג קורת גג במחיר מוזל".

אשר אברג'ל, יו"ר המועצה האזורית שפיר אמר: "אני מבקש לברך את השר דרעי על ההחלטה האמיצה שלו שמאפשרת להקים התיישבות חרדית גדולה בשטחנו. המועצה האזורית שפיר הולכת לפרויקט בלב שמח ובנפש חפצה. אנחנו שמחים שנופלת בידינו הזכות להיות שותפים במאמץ הלאומי לפתרון מצוקת הדיור, לתת פתרונות גם לציבור החרדי ולהיות שותפים במצוות יישוב ארץ ישראל".