אלף מתנדבות דרוזיות בשירות הלאומי

בשנת 2010 התנדבו רק 50 בנות מהמגזד הדרוזי בכל שנה, ואילו השנה אלף בנות כבר הצטרפו למפעל ההתנדבות הממלכתי ותורמות לחברה.

עדו בן פורת , י"ג בשבט תשע"ז

ג'רבי, שופאני והשר אריאל
ג'רבי, שופאני והשר אריאל
צילום: אמיר זיאן

בכפר ירכא בגליל נערך הערב (חמישי) אירוע הוקרה של השירות הלאומי-אזרחי במגזר הדרוזי, במעמד שר החקלאות אורי אריאל הממונה על השירות הלאומי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי שר-שלום ג'רבי, ראש מועצת ירכא והיב חביש ומנכ''ל "עמינדב" הרב צבי במברגר.

במהלך הערב הוענקה תעודת הוקרה לנדין שופאני, המתנדבת האלף במגזר הדרוזי בשירות הלאומי. הישג זה הינו משמעותי ביותר, לאור העלייה החדה במספר הבנות המתנדבות לשירות הלאומי מידי שנה ולאור שינוי התפיסה המתרחש בקרב המגזר הדרוזי.

נציין כי בשנת 2010 התנדבו רק 50 בנות מהמגזר בכל שנה, ואילו השנה אלף בנות כבר הצטרפו למפעל ההתנדבות הממלכתי ותורמות לחברה.

השר אריאל אמר כי "החברה הדרוזית היא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. הצלחת מתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי מהמגזר הדרוזי היא הצלחת המדינה כולה. חלק גדול מההצלחה הוא העלייה המשמעותית במספר המתנדבים והמתנדבות לשירות הלאומי, שהם הסיירת החברתית של מדינת ישראל. בהתחלה היו עשרות, אחר כך מאות והנה הגענו לאלף ואני מאמין שכבר בעתיד הקרוב נגיע לעשרת אלפים.

אריאל קרא למתנדבות, "אתן באות לשירות הלאומי מתוך הבנת הערך של עזרה לחלשים. מתנדבי השירות הלאומי הם הכי איכותיים שיש. אנחנו צריכים במדינה את האנשים הכי טובים, ואני קורא לכן להמשיך את העשייה וללכת לעבוד במגזר הציבורי".

שר-שלום ג'רבי אמר בטקס כי "בתחילת דרכנו ובשל חוסר מודעות לחשיבות ולמסגרת השירות הלאומי, נתקלנו בקשיים ברתימת בנות המגזר הדרוזי. אך כיום, לאחר שיחות ופגישות רבות שקיימנו עם מנהיגי העדה, אנחנו יכולים להיות גאים בעובדה שאנחנו בשיאה של פעילות לשינוי התודעה.

"אני מעריך ומוקיר את אנשי המגזר הדרוזי שבוחרים להתנדב. אין ספק כי השירות יחזק את שילובם בחברה ובמדינה ויאפשר להם להצליח במעגלי ההשכלה והתעסוקה בחברה הישראלית", הוסיף מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי.

ראש מועצת ירכא והיב חביש הדגיש את יתרונות השירות הלאומי: "המתנדבות מקבלות שיעורים בעברית, מתבגרות וצוברות ניסיון. אנחנו פונים לכל הצעירות בקריאה - מי שיכולה עליה לתרום בשירות הלאומי".

נדין שופאני, מקבלת תעודת ההוקרה, סיפרה: "אני הראשונה במשפחתי שמתנדבת בשירות הלאומי, למרות ההתנגדות המשפחתית שבה נתקלתי. השירות הנו משמעותי מאוד עבורי, ומלבד התרומה לחברה אני מרגישה שאני תורמת גם לעצמי ולומדת כיצד להתמודד עם סוגיות שונות".