האצטדיון בכפר סבא ייסגר מהעונה הבאה

עקב הליקויים והתנאים המחפירים ולמרות ההארכה שניתנה, במנהלת הליגה הודיעו לעיריית כפר סבא: החל מהעונה הבאה לא יתקיימו משחקים בעיר

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ז

האצטדיון בכפר סבא ייסגר מהעונה הבאה-ערוץ 7
ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו. האצטדיון העירוני ייסגר?
צילום: פלאש 90

לפני כשנה קבעו במנהלת הליגות לכדורגל, בשיתוף ויחד עם כל קבוצות הליגות המקצועניות, סנטדרט אחיד לאירוח משחקים בליגות המקצועניות.

בהחלטה נכתב כי אצטדיונים שלא יעמדו בסנדרט שנקבע, לא יוכלו לארח משחקים בליגת העל ובליגה הלאומית, וקבוצות שאצטדיונם הביתי לא אושר יצטרכו לנדוד ולחפש אצטדיון אחר עד שיוסדרו הליקויים ואצטדיונם יואשר שוב.

מספר קבוצות מליגת העל פנו בבקשה חריגה למנהלת הליגות לאשר בכל זאת את האצטדיון לעונת המשחקים הקרובה, זאת בהתאם להבטחות של העומדים בראש האצטדיונים, לרוב העירייה, לשדרוג האצטדיונים ותיקון הליקויים.

אחד מאותם אצטדיונים, הוא אצטדיון לויטה שבכפר סבא.

אמש פנה יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, אורן חסון, לראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו והודיע כי החל מהעונה הבאה לא יתקיימו משחקים באצטדיון העירוני שבכפר סבא, זאת בשל אי קיום ההבטחות מתחילת העונה על שדרוג האצטדיון, הליקויים החמורים שלא תוקנו והתנאים המחפירים הקיימים בו, לעובדים ולאוהדים.

לדברי חסון, "אצטדיון כפר סבא אינו עונה על רבים מהקריטריונים הדרושים לקיום המשחקים בליגת העל, וכתוצאה מכך נפסל האצטדיון לקיום משחקים בעונה הנוכחית".

עוד כתב חסון במכתבו לראש העיר בן חמו, כי "אין חולק על כך שהאצטדיון שנבנה לפני שנים רבות, אינו מתאים לעידן הנוכחי ואינו ראוי לארח משחקים בליגת העל".

חסון טוען במכתבו כי העירייה הבטיחה להציג תכניות ופרסום לוח זמנים עד לחודש דצמבר האחרון, ומשזה לא קרה ואף לא נענתה תשובה בנושא, אין ברירה אלא לפסול את האצטדיון לאירוח משחקים החל מהעונה הבאה.

במכתב אותו כתב חסון לראש העירייה בן חמו נכתב כי במשחק הליגה האחרון בין כפר סבא להפועל תל אביב, הגיעו 3,138 אוהדים בלבד, ובכל זאת אלה גרמו לדחיית המשחק בעשר דקות, זאת בשל היערכות לקויה ותנאים לא מותאמים לאירוח משחקים. "חוויית האירוח שאינה ראויה למעמד פוגעת בתדמית הכדורגל הישראלי בכלל והפועל כפ"ס ובעיר כפר סבא בפרט", נכתב במכתב.

"מצאתי לנכון לשוב ולהתריע פעם נוספת לפניך כמי שעומד בראשות העיר ובטוחני שדואג לתושבי העיר ולחובבי הספורט, כי לא נוכל לאפשר קיום משחקים באצטדיון לויטה החל מעונת המשחקים הבאה במתכונתו הנוכחית ולא נוכל לקבל פניות נוספות טרם פתיחת עונת המשחקים הקרובה לבקשת ארכות נוספות", נכתב במכתב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il