ג'סטין טרודו (ארכיון)
ג'סטין טרודו (ארכיון)צילום: רויטרס

דיאן וובר בדרמן, אחת הפעילות הבולטות למען ישראל בקהילה היהודית בקנדה, מותחת ביקורת נוקבת על שתיקתו של ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו מול פרסום נוסח תפילה שנשא אימאם בקוויבק, ובה ייחל להשמדת היהודים.

באחת הדרשות במסגד אמר בין היתר האימאם את הדברים הבאים: ''הו אללה, הענק ניצחון לאחים שלנו המקיימים את הג'יהאד בדרכך בכל מקום. הו אללה, הענק ניצחון לאחים שלנו המקיימים את הג'יהאד בפלסטין...

''הו אללה, הענק להם ניצחון על אויביהם. הראה לנו את היום השחור שאתה תמיט עליהם. הראה לנו את נפלאות כוחך ויכולתך שתמיט עליהם, הו הרחמן ביותר מכל. הו אללה, הראה לנו מה שתעשה בהם כפי שעשית לעמים עאד ות'מוד (עמים עתיקים שהושמדו בידי אללה בגלל שלא שמעו לאזהרות הנביאים)

''הו אללה, הראה לנו מה שתעשה בהם כפי שעשית לעמים עאד ות'מוד. הו אללה, המטר עליהם אבני סיג'יל, הו אדון העולמים. הו אללה, המטר עליהם אבני סיג'יל, הו הרחמן ביותר מכל. הו אללה, הפוך את ילדיהם ליתומים ואת נשותיהם לאלמנות".

ובדרשה אחרת אמר האימאם: ''הו אללה, הענק ניצחון לאחים שלנו המקיימים את הג'יהאד בפלסטין, הו אדון העולמים... הו אללה, השמד את היהודים המקוללים. הראה לנו את היום השחור שאתה תמיט עליהם. הראה לנו את נפלאות כוחך ויכולתך שתמיט עליהם, הו הרחמן ביותר מכל. זעזע את האדמה מתחת לרגליהם. הו אללה, הרוג אותם אחד אחד. הו אללה, אל תותיר מהם ולו אחד (בחיים)''.

במאמר שפרסמה שאלה בדרמן: "מדוע מנהיגי הארגונים האסלאמיים בקנדה שותקים? לא שמעתי ולא מילה אחת של גינוי בנוגע לתפילות אלה בקנדה המייחלות לרצח יהודים".

"ואולם, יותר מכל מחרישה בעוצמתה שתיקתו של ראש הממשלה ג'סטין טרודו אשר חזר ואמר מספר פעמים כי האסלאם עולה בקנה אחד עם החברה המערבית החילונית... מדוע אין ביטוי לזעם כלפי תפילות אלה?".