מאמן חדש למכבי ת"א. וידיגאל
מאמן חדש למכבי ת"א. וידיגאל צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

קצת יותר מחודש לאחר שפיטרה את מאמנה הגיאורגי, שוטא ארבלדזה, הודיעה מכבי ת"א על מינויו של מאמן חדש - ליטו וידיגאל הפורטוגלי.

הצהובים שבמשך החודש האחרון אומנו על ידי מנהלם המקצועי, ההולנדי ג'ורדי קרויף, הודיעו על החתמתו של המאמן החדש הפורטוגלי באישון ליל, בשעה 1:31, בין שישי לשבת.

זה זמן רב שבמכבי חיפשו מאמן, ואחרי רצף הניצחונות כולל הניצחון במשחק העונה על האלופה ומוליכת הטבלה, הפועל באר שבע שקיזז את הפער בצמרת הטבלה, נראה היה שההולנדי קרויף יישאר עד לתום העונה בעמדת המאמן.

אך מאחורי הקלעים עבד קרויף שאמר לא פעם כי הוא אינו אוהב את עמדת המאמן, על מאמן קבוע ובמהלך השבת חתם הפורטוגלי וידיגאל על חוזה למשך העונה וחצי הקרובות.

וידיגאל מגיע מקבוצת ארוקה הפורטוגלית, כשבמשחקו האחרון בקבוצה הקטנה הובס בתוצאה 0:3 על ידי האלופה בנפיקה.

"אני שמח ונרגש להצטרף למועדון פנטסטי שכזה", אמר הפורטוגלי לאתר הרשמי של מכבי תל אביב, "ברצוני להודות לכולם ובמיוחד לבעלים, מיטש גולדהאר, על האמון שנתנו בי ואני מתחייב בפני כולם כי אעבוד ללא לאות על מנת שנצליח".

המאמן הפורטוגלי החדש בן ה-47 נולד באנגולה, ואף לקח חלק במדי הנבחרת האנגולית כששיחק במדיה 16 פעמים, שכללו גם הופעות באליפות אפריקה לאומות ב-1998.

את מרבית קריירת המשחק שלו, בה שיחק כבלם, העביר וידיגאל בקבוצת בילה בבלננשש הפורטוגלית, וב-2004 פרש ממשחק פעיל והחל את קריירת האימון שלו.

מלבד בפורטוגל, אימן וידיגאל גם בקפריסין בקבוצת אפולון לימאסול, אך לאחר זמן לא רב חזר לפורטוגל, לארוקה הקטנה אותה הוביל למקום החמישי והמכובד, בטבלת ליגת העל בפורטוגל, בשנה השלישית שלה בסך הכל בליגה הבכירה.

מי שמכיר את וידיגאל הפורטוגלי, מספר על איש מקצוע עם יומרות ושאיפות גדולות שעשה דברים לא רעים בקריירת האימון שלו אמנם, אך לא כזה שנשאר במקום אחד יותר מדי זמן. אחרי שהחליפו לא מעט מאמנים בשנים האחרונות, מעניין יהיה לראות אם במכבי ת"א יצליחו לשמור על יציבות בעמדת המאמן, הדבר שהכי נצרך בקבוצה בשנים האחרונות.

"יש בפנינו עבודה רבה ואני מאמין כי לליטו יש את היכולות הדרושות והוא מתאים למועדון שלנו. יחד עם כל האוהדים אני רוצה לברך אותו ולאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש", אמר מיטש גולדהאר הבעלים הקנדי.

לדברי המנהל המקצועי, קרויף, שיעמוד עוד על הקווים במשחק הליגה הקרוב מול מכבי פתח תקווה, "ליטו יעזור להגשים את השאיפות במכבי תל אביב".

אחרי תקופה טובה תחת אימונו של המנהל המקצועי ההולנדי, בהן ניצחה מכבי ת"א ארבעה משחקים מחמשת משחקי הליגה האחרונים, כולל ניצחון מול האלופה ומוליכת הטבלה, ממנה זו מאמן חדש. רגע לפני משחקי הפלייאוף ומשחקי הגביע המכריעים. האם זה מינוי שיצדיק את עצמו?