משה גפני
משה גפני צילום: יצחק הררי, פלאש 90

שגריר בריטניה בישראל דייויד קורי נועד עם יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ משה גפני.

במהלך הפגישה פתח הרב גפני ואמר כי "לאורך כל השנים ישראל רואה בבריטניה ידידה קרובה מאד. רק השבוע ראש הממשלה נתניהו נועד עם ראש ממשלת בריטניה בלונדון, ויש לחזק את הקשר בין המדינות".

השגריר הבריטי אמר על רקע ביקורו של ראש הממשלה נתניהו בבריטניה כי קיים קשר חם וידידותי בין המדינות ויש כוונה להעמיק את הקשרים, הן בנושאים הכלכליים, ובתחומים רבים נוספים עליהם שוחחו ראשי המדינות בפגישתם השבוע.

השגריר קורי ציין בפני ח"כ גפני כי הוא נמצא כשנה וחצי בתפקידו בארץ וכי הוא רואה חשיבות משמעותית בחיבור למגזר החרדי ומנהיגיו.

גפני סקר בפני השגריר את עמדתה של "דגל התורה" לאורך כל השנים, ואת המדיניות שהנחיל הרב שך זצ"ל שהתנגד לכל "התגרות באומות העולם", כלשונו בכל הנוגע לשיח המדיני.

"אנו בעד קיום משא ומתן מדיני זהיר, ונגד כל התגרות", אמר. גפני סיפר כי לא השתתף בהצבעה במליאת הכנסת על חוק ההסדרה ולהערכתו החוק לא ייושם בסופו של דבר. גפני אמר כי היהדות החרדית הולכת בדרך כלל עם ממשלות הימין בשל העובדה שרוב הציבור המסורתי נמצא שם, ולאו דוקא בגלל העמדות המדיניות.

בדבריו הבהיר גפני כי הסיעות החרדיות, יהדות התורה וש"ס, יפעלו "לאזן את הממשלה", כלשונו, במידה ויימשכו הליכי חקיקה בנושאים המדיניים. "יש לנו עמדה בתחומים המדיניים, ונביע זאת בכל חוק וחוק שיהיה רלוונטי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו