בצידי הדרכים. כרזות הריבונות
בצידי הדרכים. כרזות הריבונות צילום: נשים בירוק

ברחבי יהודה ושומרון הפיצה תנועת 'נשים בירוק' כרזות הקוראות לראש הממשלה לקדם את מתווה הריבונות במהלך ביקורו בארצות הברית ופגישתו המתקרבת עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.

על הכרזות שנתלו בלוחות מודעות ובצידי צירי הדרכים נכתב: "ראש הממשלה, צאתך לשלום ובבואך – ריבונות". ראשי תנועת נשים בירוק, יהודית קצובר ונדיה מטר, מציינות כי הצבת השלטים נועדה לחדד את ההזדמנות המדינית הגלומה בחילופי הממשל בבית הלבן.

"הנשיא האמריקאי טראמפ זרע במהלך קמפיין הבחירות תקוות לשינוי דרמטי במדיניות האמריקאית כלפי המתרחש במזרח התיכון בכלל והסכסוך הישראלי ערבי בפרט. הדברים באו לידי ביטוי הן בהבטחתו להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים והן בהחלטה המפלגתית למחוק את הסעיף הרואה ברעיון שתי המדינות המתווה ההכרחי לפתרון מדיני, אולם ללא אמירה מדינית-ערכית שתבוא מצידה של ישראל הטיית הספינה המדינית מתעתועי חלוקת הארץ לא תתרחש. לנוכח זאת אנחנו קוראות לראש הממשלה לבוא כשבאמתחתו תכנית מדינית, מיידית או מדורגת, שאחריתה היא החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון", אומרות קצובר ומטר הקובעות כי "זהו המתווה המדיני ההגיוני, המוסרי והציוני היחיד שעימו יכול ראש ממשלת ישראל להגיע לבית הלבן".

השתיים מוסיפות ומתארות תמיכה גוברת והולכת ברחוב הישראלי לרעיון הריבונות. זאת אל מול מנגנון משומן הממשיך ומעודד את רעיון הקמתה של מדינת טרור פלשתינית בלב הארץ, מנגנון שמאחוריו אינטרסים מדיניים זרים, כלשונן.

יצוין כי הפצת הכרזות מתבצעת ימים אחדים בטרם כנס הריבונות הרביעי המתוכנן להתקיים מחר (יום ראשון) בירושלים בהשתתפות שרים ואישי ציבור. "עדות ממשית לתמיכה הציבורית הנרחבת ברעיון הריבונות קיבלנו במהלך הכנתו של הכנס שימים לא מעטים טרם המתוכנן נסגרה ההרשמה אליו", דברי קצובר ומטר.

כרזות הריבונות
כרזות הריבונות צילום: נשים בירוק
ובשובו ריבונות?
ובשובו ריבונות? צילום: נשים בירוק
קריאת הריבונות
קריאת הריבונות צילום: נשים בירוק