השר אלקין: ריבונות - בשלבים

בירושלים נערך כנס הריבונות הרביעי של תנועת "נשים בירוק" בהשתתפות שרים ואישי ציבור. הכנס בסימן "ריבונות עם אחריות".

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשע"ז | עודכן: 21:44

השר אלקין: ריבונות - בשלבים-ערוץ 7
השר זאב אלקין
צילום: גרשון אלינסון

בירושלים נערך הערב (ראשון) כנס הריבונות הרביעי בהשתתפות למעלה מאלף בני אדם וביוזמת תנועת "נשים בירוק".

השר זאב אלקין הגיע מישיבת הקבינט המיוחדת המכינה את פגישת נתניהו טראמפ, כדי לשאת נאום בעד הריבונות.

"דעתי הבסיסית היא כי הריבונות צריכה להיעשות בשלבים. זהו רעיון נכון שמבטא מהפכה מחשבתית של הימין שפחד בעבר מצעד שכזה. בנושא הזה כדאי ללמוד מהפלסטינים שפועלים בשיטת הסלאמי, ולכן כל מקום שניתן להחליט עליו ריבונות ביו"ש, זו מצווה!", אמר השר.

אלקין אמר כי צריך לתת את הדעת מה יקרה עם האוכלוסייה שחיה באזורים שישראל תפעיל עליהם את הריבונות. "זהו אתגר לא פשוט", אמר אלקין, "כדי לדעת מה נכון לעשות ואיך פותרים את האתגר של האוכלוסייה הערבית, כדאי לקחת את המודל של ירושלים. החלנו ריבונות על מזרח ירושלים, אבל לא יישמנו אותה".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי העניקה באירוע אות הוקרה לקרולין גליק על ספרה המדבר על החלת ריבונות.

חוטובלי אמרה בנאום שנשאה בכנס, "אנו שוברים את הטאבו. אנחנו אומרים בקול ברור בעד מה אנחנו. אנחנו בעד ריבונות. ריבונות מדורגת, ירושלים רבתי תחילה.

''ראש הממשלה נתניהו יוצא לוושינגטון כאשר רוב הציבור הימני בעד ריבונות. הבנייה כבר לא מספיקה. הציבור בישראל עשה במשך השנים צעד אחר צעד בעד ההתיישבות אבל בשנים האלה איבדנו את הסיפור הישראלי והמאבק על הצדק והשייכות שלנו לחבלי יהודה ושומרון. אין לנו הצדקה לשבת בתל אביב וברעננה אם אין לנו הצדקה לשבת בעלי ובבית אל, המקומות בהם היהדות צמחה", הוסיפה חוטובלי.