נחנך מצפה עמנואל מורנו ז''ל

ראש מועצת בית אריה אבי נעים: מצפה עמנואל יהיה נקודת נוף בה ניתן לראות את יופייה של ארץ ישראל המקראית ואת נפלאות הטבע והבריאה.

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשע"ז

נחנך מצפה עמנואל מורנו ז''ל-ערוץ 7
הטקס בבית אריה
צילום: מור שעשוע

בסוף השבוע שעבר נחנך ביישוב בית אריה מצפה על שם סא''ל עמנואל מורנו ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה.

באירוע השתתפו בני משפח מורנו, חבריו מסיירת מטכ''ל, שר החקלאות אורי אריאל וראש המועצה אבי נעים.

אביו של עמנואל מורנו, אילן, אמר כי "המצפה שאנו נמצאים בו הוקם במהירות רבה, בענווה ובצניעות ואין ספק שדרך הקמתו מתאימה לאישיותו של עמנואל.

"התרגשנו לראות כיצד ראש המועצה אבי נעים, השר אורי אריאל, אנשי הישוב ואורחים רבים הגיעו למצפה החדש. עמנואל אהב את אזור השומרון, טייל בו, שירת בו והיה מחובר לאדמתו ומן הראוי שבמקום שאליו היה מחובר בזמנים שונים בחייו יעמוד מצפה של שמו", הוסיף האב.

אבי נעים אמר: "זכות ענקית לארח את משפחת מורנו ולהנציח את בנם סא"ל עמנואל ז"ל שהיה מטובי לוחמי צה"ל בכל הדורות. מצפה עמנואל מורנו שנחנך בבית אריה יהיה נקודת נוף בה ניתן לראות את יופייה של ארץ ישראל המקראית, את נפלאות הטבע והבריאה, את מצוקי נחל שילה ואת נקיקי נחל שילה בהם פסע עם ישראל, פסע מורנו כלוחם בסיירת מטכ"ל וממשיכים לפסוע לוחמי צה"ל.

"במהלך חנוכת המצפה שתלנו עצים לכבוד ט"ו בשבט, אך גם כאמירה של חיזוק השורשים שלנו כעם יהודי בארץ ישראל. נוער הישוב הקשיב לסיפורים אודות גבורתו וצניעותו של עמנואל כפי שסופרו על ידי אחיו שמואל, אותו נוער ניהל את הטקס וספג את מורשתו. עמנואל מורנו הוא דמות מופת עבורנו ועבור הדורות הבאים", סיכם נעים.