בשמאל הקיצוני דורשים לחקור את אלשיך

ארגון השמאל הקיצוני "רבנים למען זכויות האדם" פנה למחלקה לחקירות שוטרים בדרישה לחקור את המפכ"ל אלשיך בגין עבירה של הסתה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ז בשבט תשע"ז

בשמאל הקיצוני דורשים לחקור את אלשיך-ערוץ 7
יחקר? רב ניצב אלשיך
צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

עמותת השמאל הקיצוני "רבנים למען זכויות האדם" פנתה היום (שני) למחלקה לחקירת שוטרים ולמבקר המדינה בדרישה לחקור את מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, בחשד להצהרה כוזבת לתקשורת ולהסתה.

העמותה הצביעה על הצהרה של המפכ"ל לפיה 6 מורים בבית הספר בו לימד יעקוב אבו אלקיעאן חינכו לאידיאולוגיית דאע"ש.

על פי מידע שהציג ערוץ 10 מדובר בהצהרה שגויה, שהופכת מקרה יחידני, שכלל לא קשור על פניו לתכנים שנלמדו בבית הספר, לתופעה נרחבת במוסד, וכך יוצרת אווירה מפלילה כנגד המנוח, שהאשמתו בדריסה מכוונת מתבררת כעת, וכנגד ילדי בית הספר.

"הדברים מצביעים לכאורה על פער עובדתי בין הצהרת אלשייך שתועדה ובין העובדות לפי חקירת השב"כ. העיוות העובדתי בדבריו של אלשייך אף איננו זניח; הוא מסייע להזין את החשד הציבורי שלהבדיל ממקרה יחיד ישנה התארגנות בבית הספר המדובר של תומכי דאע"ש, כך שניתן לחשוד גם בשאר המורים וביניהם ביעקוב אבו אלקיעאן בשייכות לארגון הטרור הרצחני", נאמר במכתב.

עוד נטען, "למפכ"ל המשטרה יש ערוץ תקשורת ישיר עם השב"כ (בוודאי לאלשייך שהיה בעברו בכיר בשב"כ). לא עומד לצדו הנימוק של ההיעדר מידע מדוייק וזמין על התקרית. בנוסף, הצהרה לתקשורת, בעת הלווייתו של השוטר ארז לוי ז"ל, איננה בגדר 'שליפה מהמותן', אלא אמורה להיות הצהרה מתוכננת שנשקלה היטב. מדוע אם כן בהצהרת המפכ"ל המורה האחד מסגל בית הספר שהפיץ חומרי דאע"ש לחבריו, הפך לשישה מורים שלימדו תכני דאע"ש בבית הספר הנידון?".

"קשה להתעלם מהחשד שיש פה או רשלנות תמוהה וחריגה בהצהרה לתקשורת מצד המפכ"ל או ניסיון מודע - ושקרי - לצייר את בית הספר אלסאלם ככזה שהמורים בו מועדים להיות תומכי דאע"ש וכך לחזק את החשד נגד יעקוב אבו אלקיעאן באמצעות מידע מסולף", הוסיפו אנשי העמותה.