מכינים את מנות הדם שיוטסו לפרו
מכינים את מנות הדם שיוטסו לפרו צילום: דוברות מד"א

מד"א בתיאום עם משרד החוץ ובסיוע מלא של חברת הביטוח 'מגדל' פעלו היום (שני) על מנת להטיס מנות ומרכיבי דם לפרו להצלת חיי המטיילת הישראלית זהר כץ המאושפזת במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבי"ח בלימה וזקוקה לעשרות מנות ומרכיבי דם.

לאחר שהתקבל אישור מחברת התעופה, המטולוג הבכיר של מד"א, ד"ר אשר מוזר, יצא מחר לפנות בוקר בטיסה מנתב"ג לפרו על מנת להביא את מנות הדם.

זאת, לאחר ששירותי הדם של מד"א ארזו היום באריזות מיוחדות עשרות מנות לטיפול. כעת ממתינים לאישור של משרד הבריאות הפרואני ושל ביה"ח להכניס את מנות ומרכיבי הדם לבית החולים ונעשים מאמצים כבירים מול נציגי משרד החוץ ושגריר ישראל בפרו וצוותו.

ד"ר מוזר, סגן מנהלת שירותי הדם של מד"א יעמוד מקרוב על מצבה הרפואי ויסייע גם בבדיקה הרפואית שתבדוק את האפשרות להטסתה של זהר חזרה לארץ.

במד"א נמצאים בקשר עם בני המשפחה של זהר אשר שוהים בבית החולים ופעלו יחד עם שגריר ישראל בפרו ונציגיו לקשר את פרופ' אילת שנער, סמנכ"לית שרותי הדם של מד"א עם רופאי בית החולים בפרו על מנת לקבל את האישורים המחייבים.

"בשירותי הדם של מד"א ישנן מספיק מנות דם מהסוג הנדרש. אנו נערכים למצב שאם יהיה צורך ויכולת לשלוח מנות נוספות נוכל לשלוח אותם ממלאי הפלזמה הקפואה שלנו כדי לטפל בזהר. אנחנו כולנו מאחלים לה הרבה בריאות ומייחלים לשובה ארצה בריאה ושלמה." סיכמה פרופ' שנער.

מנות הפלזמה נארזו בצורה מיוחדת והוקפאו הקפאה של מינוס שמונים מעלות שמאפשרת שמירה בטמפרטורה מתאימה בטיסה ומבטיחה שיגיעו באיכות הטובה ביותר לטיפול בחולה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין סיפר, "אנחנו מנהלים מבצע מורכב ומתאמים את משלוח מנות ומרכיבי הדם יחד עם רופא המטולוג בכיר של מגן דוד אדום שיטוס לפרו ויסייע בכל מה שיידרש על מנת לתת לזהר את הטיפול הרפואי המיטבי ולהחזירה בהקדם האפשרי להמשך טיפול רפואי בארץ. מדובר בנוהל לא פשוט הדורש אישורים רבים, וברגע שיתקבל האור הירוק מפרו אנחנו ערוכים לצאת לדרך. אני מאחל לזהר בריאות שלמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו