הנאום שלא ננאם
''מבקש סליחה מאחיי היהודים''

יו"ר האיחוד הלאומי לשעבר, יעקב כץ (כצל'ה), נאם בכנס ירושלים את הנאום שראש הממשלה נתניהו היה צריך לנאום לפני יציאתו לוושינגטון.

יעקב כ"ץ (כצל'ה) , י"ח בשבט תשע"ז

''מבקש סליחה מאחיי היהודים'' -ערוץ 7
יעקב כ"ץ (כצל'ה)
צילום: ישראל ברדוגו

אזרחי ישראל!
אחי ואחיותי,
אלו הגרים בארצנו

וכן אלו שעודם בגלות,
אלו שבגלויות הקשות ואלו שבגלויות העושר.
ערב פגישתי עם נשיא ארה"ב הנבחר מר דונאלד טראמפ, רציתי לסקור בפניכם בקצרה את מצבנו כיום ואת החזון שאליו אני שואף בשנים שנותרו לי לכהן בהן כאש הממשלה.

ב"ה יש בישראל כיום קרוב ל-7 מיליון יהודים. אנו חוגגים 50 שנה למלחמת הגאולה מלחמת ששת הימים. בחבלי ארץ ישראל ששוחררו במלחמה זו, מתגוררים היום כ-800,000 יהודים. כחצי מיליון מתגוררים ביו"ש ולמעלה מ-300 אלף בשכונות היהודיות במזרחה של ירושלים.

העליה לארץ אמנם רק מטפטפת אבל מתגברת, גם מארצות המערב. הרי ישראל נותנים פריים כמאמר הנביא "ואתם הרי ישראל ענפכם תתנו ופריכם תשאו לעמי ישראל כי קֵרבו לבוא".

ערי ישראל הולכות ונבנות בעם רב בכל מרחבי ארצנו הגדולה והקדושה. מבחינה כלכלית אנו אחת המדינות המשגשות בעולם כשהתל"ג שלנו בעליה מתמדת הנעה בין 4-5%. מאות אלפים יושבים ולומדים תורה לשמה באלפי מוסדות תורה, באופן ובכמות שלא היתה מעולם. מדינת ישראל עושה חיל באקדמיה, בהייטק וכל אלו מהווים בסיס לעתיד גדול עוד יותר.

אחי ורעי, את חטאי אני מזכיר היום.

זה קרה לפני 8 שנים כשבארה"ב נכנס לתפקידו הנשיא הקודם ברק חוסיין אובמה ששם לו למטרה להקים מדינת ערבית על שטחי ארץ-ישראל המקראיים;

ואני שבמשך שנים כתבתי בספריי ונאמתי בנאומיי נגד זה, והבאתי החלטות למרכז הליכוד הקובעות שלא יכולה לקום בשטחי ארץ-ישראל מדינה נוספת, הן בגלל זכויותינו ההסטוריות בה והן משיקולי ביטחון ישראל, כפי שהטפתי כל ימי, שאסור לעם ישראל להיכנס לגטו שרחבו 7 ק"מ וארכו 50-60 ק"מ, - אני נשברתי.

אני מודה שנשברתי. הלחץ של אובמה שבר אותי והייתי חייב לדבר נגד החינוך שקיבלתי מאבי הדגול פרופ' בן ציון נתניהו ובאופן מנוגד לגבורה ומורשת משפחתי למען קיומה של מדינה משוחררת ובלתי תלויה במדינת טרור.

אמרתי דברים שמעולם לא אושרו במרכז הליכוד או בכנסת ואני מבקש סליחה מאחיי היהודים, אלו שחיו בדורות הקודמים בחזון השיבה לארצם, אלו עשרות מיליוני היהודים שנרצחו ונטבחו שבזכותם הקימו אבותינו כאן מדינה ובפני אלו שעתידים לחיות בה הדורות הבאים.

אני מבקש סליחה שהטפתי לדבר אסור מבחינה מוסרית ומכל בחינה אחרת.

אני מתנצל בפני כולם שהעליתי על דל שפתותי את רעיון העוועים המקולקל הזה.

עכשיו ביוצאי לחו"ל להיפגש עם נשיא חדש עם לב אוהב ישראל, אוהב מדינת ישראל, שלא מפחד מהסובבים אותו, שהחליט לא להיות כפוף למעצמה השביעית, מעצמת השקר והכזב הרדיקלי ששמה לה למטרה שם בארה"ב ופה בארץ להרוס כל דבר שקשור עם שורשיה ומהותה היהודית של מדינת ישראל, עכשיו אני פונה אליכם.

רציתי להבטיח לכם שמעתה ואילך אני לומד ממנו גבורה מהי ותעוזה מהי.

אומר לכם מורי ורבותי, עם ישראל לדורותיו.

אני מאמץ אל ליבי את אשר אמר האיש שאני כה מעריץ, ווינסטון צ'רצ'יל: "להשתפר זה להשתנות, ולהיות מושלם זה להשתנות לעיתים קרובות".

אני משנה את דעתי לדעה שאחזתי בה באדיקות עד לפני כמה שנים: שבארץ ישראל תהיה מדינה אחת והיא המדינה היהודית.

אאזור כוח מגיבורי ישראל במהלך הדורות כדוד המלך, כגדעון השופט, כשמשון הגיבור, כיהודה המכבי, ובע"ה אלוקי ישראל אשנה מדרכי שנהגתי בשמונה השנים האחרונות ואנהיג את מדינת ישראל לימים של עליה, שגשוג ופיתוח, בניה ויצירה.

כשאפגש עם נשיא ארה"ב טראמפ אומר לו מה שאמר שמעון בן מתתיהו החשמונאי: "לא ארץ נוכריה לקחנו ולא על נוכרים השתררנו, אלא נחלת אבותינו, אשר נכבשה בידי אויבינו".

זה הנאום שהיה מצופה מראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לנאום רגע לפני המראתו לארה"ב.

תודה רבה