ראש מועצת אפרת:
מיליון פלסטינים הם בעיה, לגבש פתרון

עודד רביבי נאם בכנס ירושלים: "איימו עלינו שאם נבנה בהר חומה תבער הארץ, היינו נחושים ובנינו ומסתבר שהמציאות העולמית גמישה"

עדו בן פורת , י"ח בשבט תשע"ז

עודד רביבי
עודד רביבי
צילום: ישראל ברדוגו

ראש המועצה המקומית אפרת סא''ל במיל' עודד רביבי דורש מממשלת ישראל "להתנזר מפתרונות הסלאמי", כלשונו, ולגבש פתרון קבע לסכסוך הערבי-ישראלי.

"מדברים כעת על פתרון של ריבונות ושואלים מה נעשה עם מיליון או שני מיליון הפלסטינים", אמר רביבי בכנס ירושלים ה-14. ''יש שיגידו שזו לא הבעיה שלנו, לדעתי היא דווקא כן. אירופה נסגרה, ארה"ב נסגרה, אפילו מדינות ערב נסגרו, אין לפלסטינים לאן ללכת, המציאות היא שהם כאן ואנחנו כאן, אנחנו חייבים לייצר תכנית הנותנת מענה לכל הצרכים".

רביבי הוסיף כי יש להימנע מלעסוק כל העת באיומי טרור ובשאלה מה יאמרו האירופאים. "כאשר משווקים 100 יחידות דיור מקבלים את אותה ביקורת עולמית כמו שמשווקים אלף, אז למה לחטוף 10 גינויים כשאפשר להסתפק באחד? חוקקנו את חוק הגולן, חטפנו נאצות ונשארנו בחיים.

''איחדנו את מזרח ירושלים והכותל עומד על תילו. איימו עלינו שאם נבנה בהר חומה תבער הארץ, היינו נחושים ובנינו ומסתבר שלא דובים ולא תבערות, המציאות העולמית מתבררת כגמישה".

רביבי הדגיש כי בשנת היובל לשחרור ירושלים ויהודה ושומרון, יש לגבש תכנית אסטרטגית ברורה הכוללת חשיבה מחוץ לקופסה, "תוכנית המנצלת הזדמנויות של צרכי שכנינו במזרח התיכון, תוכנית הלוקחת בחשבון את חוסר הקונבנציונליות של הנשיא הנבחר, תוכנית הנותנת מענה לחברינו וגם לנו, השואלים איך תראה המדינה.

"אם אנחנו משוכנעים שהפכנו לעובדה מוגמרת במזרח התיכון, שאויבנו נכנעו לקיומנו, אחרי חמישים שנה צריך לעבור מטקטיקה - שבגדול הצליחה לא רע בכלל - לאסטרטגיה ברורה", הסביר.

לדבריו הציפייה של הממשל האמריקאי החדש מישראל היא איננה לשמוע חלומות אלא לשמוע תכנית מעשית, "אני נגד אימוץ תורת השלבים. להזכירכם ישנה כבר תוכנית שלבים והיא ממש לא מקובלת עלינו.
אני בעד קבלת החלטות אמיצות, ארוכות טווח. השיח היום על הפתרון הרצוי ביהודה ושומרון, מתבסס על המציאות שיצרנו בשטח. אם ננהג בחכמה, נבין שיש מגבלה לכח ויש כללים וחוקים שצריך לכבד".