אילוסטרציה
אילוסטרציה Thinkstock

תחקיר חדש שערך הארגון הישראלי "שורת הדין" מגלה כי כספי סיוע שהעביר הממשל האמריקאי בשנים האחרונות לשיקום רצועת עזה הועברו לפעילויות טרור ולגורמים המזוהים עם חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

מן התחקיר עולה כי באמצעות ארגון המציג עצמו כסוכנות סיוע המוניטרי לפלסטינים, הועברו בשנים האחרונות מיליוני דולרים למפעלי הרווחה והחינוך של החמאס והגי'האד האיסלאמי, המוגדרים בארצות הברית כארגוני טרור.

בעקבות הגילויים החדשים פנו ב"שורת הדין" למזכיר המדינה האמריקאי החדש רקס טילרסון בדרישה לעצור את המימון לסוכנות הסיוע, שלמעשה מסייעת לארגוני טרור באמצעות תרומה למפעלי הרווחה והחינוך של ארגוני ג'יהאד מובהקים.

בשנת 2015 קיבלה הסוכנות מענקים בסך 28 מיליון דולר ובשנת 2016 קיבלה כ-24 מיליון דולר. בנוסף, דורשים ב''שורת הדין'' מהמזכיר שיחיל חובת שקיפות על הסוכנות.

בפנייתה למזכיר טילרסון מבקשת מייסדת "שורת הדין" עו"ד ניצנה דרשן לייטנר כי יפעל בהתאם לחוק האמריקאי למנוע את העברת הכספים העקיפה לארגוני הטרור ובייחוד לאור עמדת הקונגרס שהציב מגבלות על תרומות כספים ליישויות תומכות טרור.

"במסווה של ארגון הפועל למען פליטים ונזקקים הפכה הסוכנות האמריקאית לבת בריתם של ארגוני טרור". אומרת עו"ד דרשן לייטנר. "מהתבוננות בממשל החדש בארה"ב וברוח החדשה המנשבת מהבית הלבן וממחלקת המדינה, אני מקווה ומאמינה כי המימון הפדרלי יופסק, כל עוד הסוכנות ממשיכה לממן טרור. כך נגיע לפגישה בתשתיות הטרור שנבנות מחדש ברצועה".