"לא אצא בהצהרות, צריך להיות צנועים"

חודש וחצי אחרי שהתפטר מהפועל ת"א, הושג היום רשמית גיא לוזון כמאמן מכבי חיפה. "היה ברור לנו שאנחנו צריכים מאמן ישראלי מקומי"

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ז

גיא לוזון ויענקלה שחר. השילוב ביניהם יצליח?
גיא לוזון ויענקלה שחר. השילוב ביניהם יצליח?
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

"גיא לוזון הוא האיש שיכול לעזור לנו להשיג את המטרות ארוכות הטווח ואלו הקצרות", כך אמר מנהלה הספורטיבי של מכבי חיפה, תור כריסטיאן קרלסן, עת הוצג לוזון כמאמנה הקבוע של מכבי חיפה מליגת העל בכדורגל.

כזכור, אחרי התבוסה בדרבי העירוני ובתוספת לרצף המשחקים הרעים, פיטרה אמש מכבי חיפה את מאמנה ההולנדי רנה מולנסטיין שהגיע בפתיחת העונה לאחר פיטוריו של רוני לוי, ובערב הודיעה זו על סיכום עם לוזון.

לוזון בן ה-41, מקבל בפעם הראשונה בישראל קבוצה בסדר גודל שכזה, כשאימן קודם את הפועל ת"א פעמיים, בני יהודה ומכבי פתח תקווה.

לוזון שהיה מועמד להגיע לאחרונה לבית"ר ירושלים, אמר כי בחר במכבי חיפה בסופו של דבר בגלל הרגשה פנימית ולא כל סיבה אחרת. "לפני שאני חותם במועדון כזה ואחר, אני צריך להיות שלם במאת האחוזים שזו ההחלטה הראשונה. בית"ר ירושלים זהו מועדון ענק, רציתי להגיע אליו בקיץ האחרון וזה לא הסתדר. הרגשתי שכרגע, בזמן הזה, לא נכון לי להגיע לבית"ר".

לדברי לוזון, "אני לא בובה או חפץ שמעבירים ממקום למקום. כזה אני, זה לא אומר שבית"ר ירושלים טובה יותר ממכבי חיפה או מקבוצה אחרת, זה תלוי בהרגשה שלי".

עוד אמר לוזון כי הוא אינו יודע מה הבעיות שמונעות מהקבוצה לממש את הפוטנציאל הגדול שלה. "דברים שרואים משם לא רואים מכאן. עכשיו כשאני מגיע, אדע לנתח בדיוק ולמצוא כמה שיותר מהר את הבעיות ולטפל בהן בהקדם".

"אני לא אחד שאצא בהצהרות ויבטיח הבטחות, אני חושב שבמועדון שבעים מהצהרות בשנים האחרונות וכרגע אנחנו צריכים להיות צנועים".

מבחנו הראשון של לוזון בחיפה יהיה דווקא מול קבוצת התחתית הפועל כפר סבא. האם זה יהווה אינדיקציה אמיתית? לאור חולשת היריבה, ספק רב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il