אוהדי בית"ר י-ם מחרימים את הקבוצה

דווקא כשהקבוצה שלהם במומנטום חיובי ורגע לפני המשחק מול היריבה המושבעת, הפועל ת"א, הודיעו חברי ארגון לה פמיליה: לא נתמוך בקבוצה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ז

אוהדי בית"ר (ארכיון), יחרימו את הקבוצה?
אוהדי בית"ר (ארכיון), יחרימו את הקבוצה?
צילום: פלאש 90

ביום שני הבא תתארח בית"ר ירושלים באצטדיון המושבה שבפתח תקווה, מול הפועל ת"א, במשחק שיתקיים במסגרת מחזור מספר 23 בליגת העל.

מהומה סביב חלוקת הכרטיסים ומכירתן, גרמה לחברי ארגון האוהדים הירושלמי, 'לה-פמיליה', להודיע כי לא יתמכו ויעודדו את הקבוצה במשחק הקרוב מול היריבה האדומה מת"א.

800 כרטיסים הועברו לירושלמים, 10% מסך מקומות הישיבה באצטדיון, כנהוג על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל לקבוצות אורחות. בשל הביקוש הגדול וההיצע הנמוך, חשבו בתחילה במועדון הירושלמי למכור את כל הכרטיסים בשיטת "כל הקודם זוכה". לאחר בדיקת הדבר מול המחלקה המשפטית של המועדון החליטו שם לערוך על 800 הכרטיסים הגרלה לבעלי מנויים בלבד.

מי שלא אהבו את הצעד אלו חברי ארגון האוהדים הירושלמים, ארגון 'לה-פמיליה', כשאלה ביקשו עוד קודם להחלטת המועדון הבית"רי, להקצות לטובתם 300 מתוך 800 הכרטיסים, שכן לטענתם הם אלה שאחראים על העידוד של הקבוצה. הם ואין עוד מלבדם.

לדברי הארגון, באם לא יוקצו להם מספר הכרטיסים המבוקשים, לא ייכנסו כלל למשחק החשוב ביום שני מול התל אביבים. "הנהלת הקבוצה החליטה שלא להקצות לנו הארגון כרטיסים, דבר שנהוג בקבוצות גדולות בארץ ובעולם", טענו בדף הפייסבוק שלהם חברי הארגון הירושלמי.

"לאור החלטה בזויה זו אשר משאירה ומפקירה את השחקנים שלנו על המגרש ללא הצבא הצהוב והתומך, החלטנו בארגון לוותר על הכרטיסים שהיו אמורים להיות שלנו, מאשר שחלקנו יכנסו וחלקנו ישארו בחוץ. לא נפקיר את החברים שלנו שלא הצליחו להשיג כרטיס".

בארגון אמרו כי אם הקבוצה הייתה נוהגת בשיטת "כל הקודם זוכה", זה עוד היה מתקבל איכשהו, כשאלה היו רוכשים את הכרטיסים. "יש לציין שהכרטיסים שחברי הארגון היו קונים מראש, היו למטרה של חלוקה קפדנית לחברי הארגון שנותנים את הטון המעודד ביציע ולאותם אוהדים שעוסקים בהרמת התצוגות".

"חשוב לנו שהאוהדים וגם השחקנים ירגישו את רמת העידוד כשאנחנו לא נהיה איתם במגרש", אמרו ב'לה-פמיליה', "יש לפעמים סכסוכים בין קהל לבין הנהלה אבל יש משחקים שהם חשובים למועדון ברמה שצריך לשים הכל בצד ולהתרכז בניצחון. גם פה הנהלת הקבוצה הוכיחה שהאגו שלה יותר חשוב מכבוד הסמל והמועדון" תקפו בארגון האוהדים.

לסיום אמרו חברי הארגון כי העידוד לא ייעלם, אלא ייעשה מחוץ לאצטדיון ולא מבפנים. "ביום שני הקרוב כולנו ניפגש מחוץ למגרש ונתמוך בקבוצה מבחוץ", אמרו.

מבית"ר ירושלים נמסר כי הדברים נעשו “לאחר התייעצות עם המחלקה המשפטית של המועדון בסיומה הוחלט כי תיערך הגרלה בין בעלי המנויים במשרדו של היועץ המשפטי של המועדון”.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il