השגריר של "איחוד הצלה"

שגריר ארה"ב המיועד סיפר במהלך השימוע שנערך לו בסנאט על ארגון איחוד הצלה שבו הוא משמש כחבר הוועד המנהל.

רעות הדר , כ' בשבט תשע"ז

דיוויד פרידמן
דיוויד פרידמן
REUTERS

דיוויד פרידמן, המיועד לתפקיד שגריר ארה"ב בישראל, סיפר היום (חמישי) בשימוע שנערך לו בסנאט האמריקאי על פעילותו במסגרת ''איחוד הצלה''.

פרידמן, המשמש חבר הוועד המנהל בארגון, סיפר כי ''איחוד הצלה'' הוא דוגמא וסמל לשלום ואחווה בין כלל האוכלוסייה בישראל.

"אני רוצה להסביר לכם קצת על אחד הארגונים שאני פועל בהם. הייתי מהתומכים הראשונים של ארגון 'איחוד הצלה' בישראל", אמר פרידמן לחברי ועדת החוץ של הסנאט. "זהו ארגון וולונטרי שמגיש עזרה ראשונה, עושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת להזנקה ובאופנולנסים (אופנועי אמבולנס) כדי לתמרן בין הפקקים ולהגיע במהירות האפשרית להציל חיים".

פרידמן הוסיף כי "מה שמייחד את 'איחוד הצלה' הוא שהארגון מורכב ממתנדבים יהודים, מוסלמים ונוצרים, דתיים וחילונים, אנשי ימין ושמאל. כולם פועלים תחת 'אני מאמין' אחד והוא הענקת טיפול רפואי ראשוני מציל חיים ללא שיקולים אחרים, פוליטיים או דתיים".

פרידמן סיכם ואמר כי "'איחוד הצלה' מייצג את הטוב ביותר בחברה הישראלית ונותן לי תחושה חזקה שהשלום יגיע ביום מן הימים".

נשיא ומייסד ''איחוד הצלה'', אלי ביר, אמר בעקבות הדברים כי "כשהכרתי את דיוויד לפני כ-20 שנה, סיפרתי לו על החזון שלי להגיע תוך 90 שניות לכל חולה או פצוע על ידי מתנדבים מכל המגזרים. דיוויד אמר לי מיד 'אני איתך'.

דיוויד היה מעורב בהקמת ההנהלה העולמית של איחוד הצלה. הוא אדם צנוע, אוהב אדם, שמעוניין לסייע לכל מי זקוק לעזרה. בשם 3,200 מתנדבי איחוד הצלה והנהלת הארגון אני מאחל לו הצלחה בתפקידו כשגריר ארה"ב בישראל".