קיארטנסון. שלושער ראשון במכבי
קיארטנסון. שלושער ראשון במכבי צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מאבק האליפות בליגת העל בכדורגל נפתח הערב (מוצאי שבת) מחדש. אחרי שכבר צימקו את ההפרש ל-5 נקודות, הערב סגנית האלופה מתל אביב הצליחה לקזז באופן זמני את ההפרש עוד קצת ועכשיו כשהלחץ הוא על שחקני האלופה ומוליכת הטבלה, הפועל באר שבע, מירוץ האליפות הולך להיות צמוד ביותר.

התל אביבים ניצחו את עירוני קריית שמונה בתוצאה 0:3, משלושער של וידאר קיארטנסון החלוץ האיסלנדי האימתני שכבר הגיע ל-14 שערי ליגה, אליה הגיע לאחר תחילת הליגה.

למעשה, התל אביבים מנצחים במשחק הבכורה השלישי הערב בליגת העל של מאמן חדש, כשהיה זה משחקו הראשון של מאמנם החדש, הפורטוגלי ליטו וידיגאל, וממשיכים את הרצף המרשים של ניצחונות בבכורה של מאמנים תחת ג'ורדי קרויף.

התל אביבים צוברים את הנקודה ה-19 שלהם מאז החליפו את מאמנם הגיאורגי הכושל, שוטא ארבלדזה והתקרבו מרחק שתי נקודות מהמקום הראשון. הפסד של באר שבע בתוספת לניצחון במחזור הבא, ומכבי ת"א חוזרת לכבוש את הפסגה.

וידיגאל לא שינה הרבה ממה שהצליח לקודמו בתפקיד ומי שהביא אותו לקבוצה, המנהל המקצועי ג'ורדי קרויף, כששמר על ההרכב הפותח. זה הצליח לו בגדול כשמכבי שלו שייטה כל הדרך לניצחון והנחילה לקריית שמונה הפסד חמישי ברציפות בכל המסגרות.

קיארטנסון כובש את השלושער הראשון שלו בישראל, והראשון מאז 2012, שהוא לא ערן זהבי שכובש שלושער לזכות המכבים מתל אביב במשחק ליגה. מי צריך מאמן כשיש חלוץ כזה?