הסנטור ג'ון מקיין התבדח עם המראיין צ'ק טוד מרשת NBC, ואמר לו – "אני שונא אותך", בעת שהסביר לו מדוע גישתו של הנשיא, דונלד טראמפ, כלפי העתונות, מאפיינת דיקטטורים.

בראיון ששודר היום (ראשון) בתוכנית "פגוש את העתונות" אמר מקיין לטוד: "אני שונא את העתונות. אני שונא אותך במיוחד... אבל העובדה היא שאנחנו זקוקים לכם. אנחנו זקוקים לעתונות חופשית. זה נחוץ לנו. זה חיוני".

מקיין הבהיר שהוא מדבר ברצינות והוסיף: "אם אתה רוצה לשמר את הדמוקרטיה כפי שאנו מכירים אותה, אתה צריך שתהיה לך תקשורת חופשית, ולפעמים מתעמתת. ובלעדיה, אני חושש שאנחנו נאבד כל כך הרבה מחרויות הפרט שלנו, לאורך זמן. כך דיקטטורים מתחילים את דרכם".

"הם יוצאים לדרך בדיכוי העיתונות החופשית", הסביר. "במילים אחרות, בשלב גיבוש הכוח, בהיסטוריה, זה הדבר הראשון שדיקטטורים עושים. הם סוגרים את העיתונות החופשית. ואני לא אומר שהנשיא טראמפ מנסה להיות דיקטטור. אני רק אומר שאנחנו צריכים ללמוד את לקחי ההיסטוריה".

התקשורת בארה"ב עדיין מתקשה להתאושש ממסיבת העתונאים שטראמפ ערך בשבוע שעבר, בה הפליא מהלומות מילוליות בעתונאים והשתמש במושג "פייק ניוז", "חדשות מזוייפות", שהעתונאים נעלבים ממנו במיוחד.

שלשום צייץ טראמפ כי "תקשורת ה'פייק ניוז' – הניו יורק טיימס, NBC, CBS, ABC ו-CNN הכושלים – אינם האויבים שלי. הם אויבי העם!"