נתניהו ועמיתו הסינגפורי
נתניהו ועמיתו הסינגפורי צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת סינגפור לי הסיין לונג מסרו הבוקר (שני) הצהרות בארמון הנשיאות בסינגפור לאחר פגישתם.

בפתח הצהרתו הודה נתניהו לעמיתו הסינגפורי, "זוהי הפעם הראשונה שלי בסינגפור. אני הולך בעקבותיך, אתה ביקרת בישראל בפעם הראשונה, ביקור היסטורי. כשנחתנו כאן, נפעמתי והתרשמתי עמוקות. לא משנה כמה אתה שומע על הצלחתה של סינגפור, לראות את זה במו עיניך זה דבר מדהים וזה ממחיש את עוצמתם של אנשים, עוצמת הרעיונות, עוצמת היכולת לממש כישרון ופוטנציאל".

"אז ראשית כל, אני מבקש להודות לך על קבלת הפנים המאוד חמה שהענקת לי, לרעייתי ולפמלייתי", הוסיף נתניהו והצהיר, "אני מאמין שישראל וסינגפור הן נשמות תאומות. אנו אומות קטנות שהפכו בתחומים רבים למעצמות עולמיות, ואני מאמין ששיתוף הפעולה בינינו בכל התחומים הופך אותנו למצליחות אף יותר. יש לנו קרן מחקר ופיתוח משותפת שכבר מימנה 150 מיזמים לחברות ישראליות וסינגפוריות הפועלות יחד במגוון תחומים, ואני חושב שההזדמנויות הן עצומות".

"אנו חיים בעידן טכנולוגי, והעתיד שייך למחדשים. ישראל וסינגפור הן אומות חדשנות, ויחד נוכל להביא יותר שגשוג, יותר תקווה וחיים טובים יותר לעמינו ואני חושב שאף מעבר לכך, לאזורים בהם אנו חיים. אנו מוקירים את הגיוון שבחברות שלנו, את הפלורליזם שבחברות שלנו, ויש לנו הרבה מה ללמוד האחד מהשני", ציין נתניהו.

נתניהו סיפר כי ביקש לבקר באחד מאתרי הדיור של סינגפור, "כיוון שזאת סוגיה שאתם הצלחתם לפתור בדרך שלכם. היינו רוצים ללמוד מכם, כמו בתחומים רבים אחרים. ואני חייב לומר שמערכת היחסים בינינו היא מאוד פרודוקטיבית וחשובה, והיא תורמת לביטחון ושגשוג עמינו בעתיד. אני מודה לך על ההזדמנות הזאת ומצפה לביקורים רבים נוספים שלך ושל הנשיא בעתיד, וכמובן שישראלים יבקרו בסינגפור. אנו מעריצים אתכם ומוקירים את היחסים בינינו".