נתניהו בבית כנסת בסינגפור
נתניהו בבית כנסת בסינגפור צילום: חיים צח, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שני) את הקהילה היהודית בסינגפור, בבית הכנסת ''מגן אבות''.

בכניסתו של ראש הממשלה נופפו ילדי הקהילה בדגלי שתי המדינות ושרו "הבאנו שלום עליכם". במקום הוקראה תפילה לשלום מדינת ישראל.

ראש הממשלה אמר, "שלום לכם מירושלים, אני נושא עמי ברכות מבירתנו הנצחית ירושלים ואני מביא לכם ברכות מאומה תאומה. אני מרגיש שישראל וסינגפור הן אומות תאומות, ואני רואה בכך כבוד וזכות מיוחדת להיות ראש הממשלה הישראלי הראשון שעורך ביקור רשמי בסינגפור. ביקורי זה בא בעקבות ביקורו של ראש הממשלה לי בישראל, ביקור רשמי ראשון של ראש ממשלה סינגפורי בישראל, וישנו בינינו קשר ברור, קשר שהולך וגדל".

"אם הייתם מסתכלים על ישראל ועל סינגפור, לא היה הרבה מה לראות, אולם כעת יש הרבה מה לראות, וזה לא מקרי ששתי מדינותינו כוננו קשר ייחודי ביניהן, כיוון ששנינו שואפים לעשות דברים, לתרום הרבה מעבר לגודלנו. ישראל היא אומת החדשנות. שנינו מוקדי יזמות. יש לנו כישרון מובנה ודחף עצום להצליח", הוסיף נתניהו.

נתניהו בבית הכנסת "מגן אבות" בסינגפור
נתניהו בבית הכנסת "מגן אבות" בסינגפור צילום: חיים צח, לע''מ

ראש הממשלה התייחס לדמיון בין המדינות ואמר, "אני מאמין שמעצמות גדולות ברחבי העולם מסתכלות על ישראל וסינגפור היום ורואות הזדמנויות כלכליות אדירות. אדירות. ואחת הסיבות לכך היא שיש לנו רוח חסרת רסן, ואנו עושים בה שימוש. רוח זאת היא רוח שהוטמעה בעמינו במשך זמן רב מאוד. העם היהודי העביר את ערכי הלמידה מדור אחד לשני, את הלך הרוח החקרני והיכולת לייצר דברים חדשים".

"אינני צריך לומר זאת לקהילה היהודית בסינגפור כיוון שאתם כאן כבר קרוב למאתיים שנה, ויש לכם את אותה רוח יזמית במשך דורות רבים ואני חושב שאתם משמשים גשר אנושי בין ישראל וסינגפור. אני יודע שמדינת ישראל חשובה לכם. אני יודע שהמסורות היהודיות חשובות לכם. המפגש הזה ממחיש את הזיקה הזאת ואת הלהט הזה", הדגיש נתניהו.

לדבריו, "זהו כבוד גדול עבורי להיות כאן, ואני מבקש לשאול אתכם שאלה פשוטה – מי מכם לא ביקר בישראל? אף לא יד מורמת אחת? כולכם ביקרתם בישראל? אז יש לי בקשה אחת מכם. אני רוצה ביקור גומלין השנה. השנה בירושלים. אני מצפה לקבל את פניכם שם".