מסגד
מסגדצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתנגד לחוק המואזין של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), המבקש למנוע את רעש המואזין הבוקע מהמסגדים בשעות הלילה.

בחדשות 2 דווח כי חברי כנסת מהרשימה המשותפת, בהם אחמד טיבי וג'מאל זחאלקה, נפגשו אתמול (ראשון) לשיחה עם היועמ"ש מנדלבליט, במהלכה שמעו ממנו התנגדות מפורשת לחוק.

השיחה בין הח"כים למנדלבליט עסקה בסוגיית הבנייה הבלתי חוקית במגזר הערבי, אך היא גלשה גם לנושא החוק המדובר. חברי הכנסת הערבים הביעו את התנגדותם לחוק המואזין ושמעו מהיועמ"ש כי החוק מתקיים במסגרת חוקי הרעש ולכן עלול ליצור תסיסה מיותרת.

נציין כי בשבועות האחרונים גובשה הסכמה בקואליציה לגבי נוסח החוק, כשבתוכו ענישה מחמירה נגד משמיעי רעש בשעות הלילה. החוק יקודם בכנסת עם שובו של ראש הממשלה מחו''ל.

ח"כ יוגב, יוזם חוק המואזין, מסר בתגובה: היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט לא באמת בחן את הפגיעה בשנתם של אלפי אזרחים מקריאות המואזין לפנות בוקר. מנדלבליט לא טרח מעולם לאכוף את החוק הקיים ובכך חולשתו, המחייבת את תיקונו של החוק.

''בהסכמות, צמצמנו את החוק לשעות הלילה בלבד, זאת בכדי לאזן בין אמונת המאמינים, למניעת הפגיעה בשנתם של אלפי אזרחים. החוק עבר את ועדת השרים ויקודם בכנסת בזמן הקרוב, עם שובו של ראש הממשלה מחו"ל", הוסיף.