ישראל כץ
ישראל כץצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) שב והודיע היום (שלישי) כי יתמודד על ראשות הליכוד אך יעשה זאת רק לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.

''אמרתי שאני מתכוון להתמודד ביום שאחרי נתניהו, לא אמרתי את זה בתקופת החקירות ולא אתמודד נגדו", אמר כץ בראיון לרשת מורשת של "קול ישראל". ''כאשר זה יקרה אני מקווה לנצח במציאות ולא בסקרים. אין לסקרים משמעות עכשיו מאחר והמלך יושב על כסאו''.

השר כץ התייחס להבטחת נתניהו להקיים יישוב חדש למפוני עמונה, ''אם ניתנה התחייבות להקים ישוב חדש לתושבי עמונה צריך לקיים ואני משוכנע שראש הממשלה יעמוד בזה. יש רצון לקיים כלל שיאפשר בניה בישובים הקיימים ללא קשר לגושי ההתיישבות. הדבר יאפשר בניה של לפחות 100,000 דירות חדשות, צריך לסכם את הדברים עם הממשל ולהוריד את הנושא מסדר היום ולהתרכז מול האמריקאים בדברים החשובים כמו איראן והאיומים האזוריים''.

לדברי כץ, ''המשך הבניה זה הדבר הדחוף ואיראן הוא הדבר החשוב. יש לנו עניין שארה''ב עם כל העוצמה שלה תפעל מול רוסיה, איראן וסוריה בהידברות למנוע איום גרעיני וטרור נגדנו''.

על פרשת החייל אלאור אזריה אמר שר התחבורה ''אנחנו מכבדים את מערכת המשפט הצבאית, היו הרבה התבטאויות בתחילת הדרך מהדרגים המדיניים שהיה ראוי להימנע מהן. הוא חייל שנשלח על ידינו וגם אם שגה עשה את זה בשליחותנו ומדינת ישראל אחראית לו ולמשפחתו, מאחר שנשלח למצבים מורכבים עם מחבלים שפועלים בסביבה אזרחית".

על יחסיו עם הציבור הדתי והחרדי אמר כץ ''אני בוגר ישיבת 'בני עקיבא' של הרב דרוקמן ונמצא עמוק בתוך מסורת ישראל. צר לי שיש גורמים שמערבבים את אותה המסורת בתוך נושאים פוליטיים כמו שראינו בעניין עבודות הרכבת בזמנו. אמרתי פעם שאני לעולם לא אעשה שימוש פוליטי בעניין מקודש כמו השבת גם אם גורמים פוליטיים אחרים יעשו זאת.

''השבת היא ערך יהודי שהיהדות הנחילה לעולם כיום מנוחה", הוסיף כץ. ''הצטערתי שערבבו את זה עם נושאים פוליטיים בפרט שהתברר בסוף שרק משרד העבודה נותן היתרים לעבודה בשבת, וגררו אותי שלא לצורך אך הבלגתי - כי השבת חשובה לי יותר''.

הוא סיפר כי במשך תקופה ארוכה כינו אותו ''חבר הכנסת השישי של יהדות התורה'', והסיבה לכן הן ''העמדות שנקטתי מהרגע שהגעתי לכנסת... בעניין החינוך החרדי והדתי ובכל מה שקשור לבניין הארץ ולשימור היהדות והעם היהודי לאורך ההיסטוריה. זה מה ששמר עלינו מול אימפריות שנופלות.

''העם הסיני מתייחס אלינו בכבוד יותר ממה שאנחנו מכבדים את עצמנו", הוסיף השר ישראל כץ. ''תפקידי בחיים הפוליטיים הוא לשמור על נצחיותו של עם ישראל''.