מוסלמים התגייסו לשיפוץ בית העלמין

לאחר שמאות מצבות הושחתו בבית הקברות היהודי בסנט לואיס, מוסלמים יצאו בקמפיין לגיוס כספים לטובת שיפוץ המצבות.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ו בשבט תשע"ז

מוסלמים התגייסו לשיפוץ בית העלמין-ערוץ 7
בית הקברות היהודי שחולל במיזורי, ארה"ב
צילום: רויטרס

חברי הקהילה היהודית בסנט לואיס, מיזורי, נדהמו לגלות אלמונים השחיתו את בית הקברות היהודי העתיק "חסד של אמת", וניתצו עשרות מצבות.

מי שהתגייסו לסייע בשיפוץ בית הקברות שחולל היו דווקא מספר פעילים מוסלמים מקומיים שבלטו בעבר בפעילות האנטי ישראלית שלהם, והשיקו קמפיין גיוס כספים המוני שנועד לסייע בשיפוץ המצבות ובית הקברות שחולל.

היעד של מארגני קמפיין גיוס הכספים, לינדה סרסור וטארק אל מסידי, עמד על 20 אלף דולרים. בתוך זמן קצר הם הצליחו לאסוף סכום של כמעט פי שלושה, כאשר הצליחו לגייס 55 אלף דולרים מאלפיים תורמים שונים.

הכסף שייוותר לאחר שיפוץ בית הקברות היהודי במיזורי, יועבר לטובת שיפוץ בתי קברות ומרכזים יהודיים אחרים שחוללו גם הם לאחרונה. בדף הקמפיין שלהם כתבו סרסור ואל מסידי כי "בעוד הפעולות הלא הגיוניות האלו מילאו אותנו בצער, אנו מתמקדים במסר של אחדות, סובלנות והגנה הדדית כפי שנכתב בחוזה של מדינה. זה היה חוזה חברתי הראשון בין יהודי מדינה והקהילה המוסלמית הראשונה".

גם ארגונים איסלאמיים שונים, בהם האגודה האיסלאמית של צפון אמריקה והמועצה ליחסים אמריקניים-איסלאמיים פירסמו הודעות בהן גינו בחריפות את מעשי הונדליזם בבית הקברות היהודי בסנט לואיס.

"אנו מעודדים את החברים שלנו להושיט יד לבית הכנסת המקומי שלהם והשכנים היהודים שלהם, להביע את ההזדהות והתמיכה בהם, ולתמוך בנדיבות בבנייתו של בית הקברות היהודי שחולל לאחרונה" נכתב בהצהרה שפירסם אזהר עזיז, נשיא האגודה האיסלאמית של צפון אמריקה.

כזכור, גם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התבטא בחריפות נגד המעשים האנטישמיים בימים האחרונים בארה"ב, שכללו גם איומי סרק על הטמנת פצצות במוסדות יהודיים שונים, ואמר כי "האנטישמיות היא דבר איום ונורא, והיא הולכת להיפסק".