אילוסטרציה
אילוסטרציהIstock

מקרה נדיר ובלתי שגרתי אירע במרפאת 'טרם' במעלה אדומים, אליה הגיעה אישה כבת 37 כשהיא מתלוננת על כאבי בטן חריפים.

עם הגעתה למקום ולאחר לקיחת מדדים רפואיים הוכנסה האישה לבדיקתו של ד"ר בוריס זמסקי.

בשלב התשאול סיפרה האישה לרופא כי היא סובלת מכאבי בטן חריפים ולא ידועה לה הסיבה. כששאל הרופא אם יכול להיות שהיא בהריון, השיבה האישה כי אך ורק לפני שבועיים הייתה לה וסת אחרונה, ועל כן שללה זאת מכל וכל.

במהלך הבדיקה הרפואית שלל הרופא סיבות רפואיות אחרות, וחשד על פי הבדיקה הקלינית כי מדובר בהריון מתקדם. בבדיקות שנערכו לאישה כולל בדיקת אולטרה סאונד, הודגם באופן ברור כי האישה מצויה בשבוע 41 להריונה, וכי אפילו כבר פקעו המים.

הצוות שטיפל בחולה
הצוות שטיפל בחולהט.ר.מ

האישה קיבלה את הבשורה בתדהמה והתקשתה להסביר איך לא חשה בכך. מיד לאחר מכן הופנתה האישה לבית החולים הדסה באמצעות אמבולנס, שם ילדה בשעה טובה בת לאחר שעות אחדות.

ד"ר בוריס זמסקי שטיפל באישה סיפר כי "אמנם קראתי בספרים על מקרים כאלו, אבל טרם נתקלתי בעצמי במקרה כזה בעשרים שנותיי כרופא. האישה התעקשה שקיבלה וסת אך לפני שבועיים אבל מיד באבחנה עלה בי החשד כי מדובר בהריון שהיא לא מודעת לו, ואכן האולטרה סאונד הוכיח זאת ללא ספק".

ד"ר אבישי מלכיאל, מומחה ברפואת נשים ומנהל המיון הגיניקולוגי ב'טרם', מסביר כי "מדובר בהחלט במקרה לא שגרתי. אולם הפרשות במהלך ההריון הן דבר שכיח, וכנראה שהאישה טעתה לחשוב שמדובר במחזור, ולא חשבה שמדובר בהריון. אילולא האבחנה המקצועית של ד"ר זמסקי במיון 'טרם', הייתה האישה עלולה ללדת בביתה בסיכון גדול".