אבסורד. שקד עם בנט
אבסורד. שקד עם בנט צילום: יונתן סינדל. פלאש 90

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט הגיב הערב (רביעי) לבחירת ארבעת השופטים החדשים לבית המשפט העליון.

"כל הכבוד לשרת המשפטים איילת שקד שעשתה את הלא-יאומן והובילה למהפך אמיתי בוועדה למינוי שופטים, עם בחירת שופטים שמרנים מצוינים. מברוק איילת!", צייץ.

בשיחה עם ערוץ 7 הוסיף בנט "זהו מהפך. שרת המשפטים איילת שקד עשתה היסטוריה, רוח שמרנית חדשה תחזור למערכת משפט ותחזיר את אימון הציבור במערכת המשפט. יש פה צעד שחיכינו לו הרבה מאוד שנים - הוכחנו הערב שבאנו למשול".

הוועדה לבחירת שופטים הודיעה כי בחרה את זהות השופטים שימונו לבית המשפט העליון. השופטים שנבחרו הם: ד"ר דוד מינץ שופט המחוזי בירושלים, יעל וילנר שופטת המחוזי בחיפה, יוסף אלרון נשיא המחוזי בחיפה וג'ורג' קרא, שופט המחוזי בתל אביב.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי הגיבה לבחירה, "ברכות לשרת המשפטים בתום תהליך משמעותי למדינת ישראל. בחירתם של שופטים שאינם מבית המדרש של האקטיביזם השיפוטי היא תנאי חשוב לשמירה על הפרדת הרשויות במדינת ישראל. הכנסת תפקידה לחוקק ובית המשפט תפקידו לשפוט.

השופטים דוד מינץ, יעל וילנר, יוסף אלרון וג'ורג' קרא בעלי ניסיון עשיר וכניסתם לתפקיד היא הישג של שרת המשפטים איילת שקד ושל הבית היהודי, ובעיקר הישג של מערכת המשפט והחברה הישראלית שכן תפיסת האקטיביזם השיפוטי פגעה מאוד במעמדו הציבורי של בית המשפט העליון , והגיוון וכניסתם של השופטים החדשים תביא ליצירת אמון מחדש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו