"קמפיין אדיר ושקרי נגדי ונגד המפכ"ל"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מתייחס לדיווחים אודות חקירת מח"ש על האירועים באום אל-חיראן. "אם יתברר שלא מדובר בפיגוע - נתנצל״

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשע"ז

אם צריך - נתנצל. השר גלעד ארדן
אם צריך - נתנצל. השר גלעד ארדן
צילום: אוהד צוינברג, פול, פלאש 90

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, פרסם הבוקר (חמישי) בדף הפייסבוק שלו התייחסות מפורטת להאשמות נגדו בעקבות הדיווחים אודות חקירת מח"ש בנוגע לאירועים באום אל-חיראן.

בראשית הדברים הבהיר ארדן, "תחקיר המשטרה ועדויות השוטרים בשטח הצביעו חד משמעית על כך שמדובר בפיגוע דריסה בו נהרג שוטר. אלה היו הממצאים. אין לאף אחד מקור מידע אחר מלבד כוחות המשטרה בשטח ואני כשר שלא נמצא בזירת הארוע יכול לסמוך רק על המשטרה, כך זה עובד וחייב לעבוד בכל מסגרת מסודרת ובין כל ארגון ממשלתי לשר הממונה עליו".

השר ארדן הדגיש, "אני תמיד מגבה את הכוחות שנשלחים לבצע פעילות, אני גיביתי את השוטרים שפעלו שם בשמנו וכל עוד אין שום ממצא אובייקטיבי אחר- חובתי להמשיך לתת גיבוי למי שפעלו לילות וימים כדי לשמור על כולנו וכדי לאכוף את החוק והסדר. כשכולנו ישנים בלילה- הם יוצאים למשימות קשות ומסוכנות שמחייבות החלטות של שבריר שנייה ואם בכל פעם שתהיה ביקורת ומתקפה על השוטרים, מהגורם שעליו הם אוכפים את החוק- לא ינתן לכוחות הגיבוי הנדרש אז לא תהיה משטרה ולא יהיה חוק וסדר. אין שום אפשרות שמשטרה תוכל לתפקד אם עמדת מפירי החוק תהיה שקולה לעמדת המשטרה. אני מזכיר למי ששכח- השוטרים הגיעו לאכוף פעולת פינוי בתים שנבנו בניגוד לחוק".

לדבריו, "מיד כשנפתחה חקירת מח"ש- אמרתי שאקבל את מסקנותיה. האם יתכן שנעשו שגיאות באירוע הקשה והמורכב שהתרחש שם? ייתכן, בטח בסיטואציה מורכבת כמו שהיו בה הכוחות בשטח. אם יתברר שהיו כאן שגיאות או שלא מדובר בפיגוע, אז בהחלט יש חובה שהמערכת תלמד מכך ואני אוודא שהלקחים יופקו ומה שצריך לתקן יתוקן".

"אבל, וזה אבל גדול- אין קשר בין מה שכתבתי לעיל ובין הקמפיין האדיר והשקרי שמתנהל נגדי ונגד המפכ"ל והמשטרה. ההאשמות כנגד המשטרה כאילו שהיא נוקטת באלימות מכוונת כנגד ערבים החלו מיד לאחר הדריסה. חברי הכנסת הערבים בראשות איימן עודה שהסיתו את תושבי המקום בחודשים שלפני האירוע, הפיקו מסע ציבורי ותקשורתי נרחב שכל מטרתו להרתיע את המשטרה ואותי מהמשך האכיפה כנגד בנייה בלתי חוקית. הם לא בחלו בשום ביטוי מסית כנגד המדינה ונציגיה (ניתן למצוא את דבריהם המסיתים ביוטיוב). ובכן חברים: זה לא יעזור להם. אני מבין בדיוק מה הם מנסים לעשות וזה לא יקרה. חוק הוא חוק כלפי כולם", הדגיש השר.

"למרות ההתקפות וההשמצות הפרועות, אני אמשיך לפעול לאכיפת החוק והסדר בכל חלקי המדינה וגם לקדם דו קיום ושיוויון בהם אני מאמין. האירוע באום אל חיראן היה אירוע קשה , בין אם הוא היה פיגוע ובין אם לאו. את המסקנות של מח"ש, יהיו אשר יהיו, נקבל ונפעל לפיהן. ואם יתברר שלא היה מדובר בפיגוע אז ודאי שצריך גם להתנצל בפני בני משפחתו", חתם ארדן את הדברים.