פעיל ארגון שמאל "עוין" לא ייכנס לארץ

משרד החוץ הבהיר כי עובד בארגון זכויות אדם לא יקבל אשרת שהייה או עבודה בישראל משום שהארגון עוסק ב"תעמולה פלסטינית אנטי ישראלית".

ניצן קידר , כ"ח בשבט תשע"ז

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי
צילום: ישראל ברדוגו

ישראל סירבה לאשר אשרת שהייה או אישור עבודה לפעיל ארגון זכויות האדם ''Human Rights Watch'' בשם עומאר שאקיר. זאת, לדברי גורמים מדיניים, משום ש"הארגון עוסק בתעמולה פלסטינית".

הארגון קיבל מכתב רשמי ממשרד החוץ ובו הבהרה לסירוב הכנסתו של העובד לישראל.

"מדובר בארגון אנטי ישראלי שמנסה לפגוע במדינת ישראל ללא שום קשר למציאות בשטח", כתבו במשרד. עוד הסבירו בירושלים כי אין להם כל רצון להעניק ויזות לאדם או ארגון שכל מטרתם לפגוע בישראל.

שאקיר, עיראקי בעל אזרחות האמריקנית הפועל בדרך כלל מניו יורק, סיפר לסוכנויות הידיעות כי נכנס בעבר לישראל מספר פעמים ולא נתקל בקשיים.

במחלקת המדינה האמריקנית אמרו בתגובה לסירוב הכניסה כי "מדובר בארגון זכויות אדם, וחרף העובדה שאיננו מסכימים עם פעילותו - אנחנו תומכים בקיומו".

ראוי לציין כי הארגון ''Human Rights Watch'' מפרסם על בסיס קבע דו"חות ובהם מואשמת ישראל בביצוע פשעי מלחמה נגד הפלסטינים ביהודה ושומרון.

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, מסר לערוץ 7 בתגובה כי "ההחלטה התקבלה בשל האג'נדה הקיצונית העוינת והאנטי־ישראלית של הארגון".

"הארגון אשר העמיד את עצמו לרשות התעמולה הפלסטינית, פועל באופן מובהק, ברור וחד־משמעי נגד מדינת ישראל, באופן מוטה לחלוטין. זאת הסיבה שבגינה החלטנו שאנחנו לא מוכנים יותר להושיט את הלחי השנייה ולא ניתן אשרת עבודה לאדם וארגון שמגיע כשמטרתו הברורה היא לפגוע בישראל ובשמה הטוב", דברי נחשון.