משפט אזריה: "היה צריך להסתפק בתחקיר"

ח"כ יעקב פרי התייחס לגזר הדין של אלאור אזריה. ''היה צריך לעשות תחקיר מבצעי צבאי פנימי ולא להביא את זה לדיון ציבורי".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בשבט תשע"ז

משפט אזריה: "היה צריך להסתפק בתחקיר"-ערוץ 7
יעקב פרי
פלאש 90

ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) התייחס לגזר הדין שניתן השבוע לאלאור אזריה, החייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון.

''מדינת ישראל מוצפת כל מספר שנים בפרשה מכוננת, רצח רבין, קו 300, נושא שמעסיק את הציבור הישראלי ברמה עמוקה. זו של אלאור אזריה היא זו של השנה האחרונה וחבל שזה נסחף לכך", אמר פרי באירוע "שבתרבות" בחיפה.

לדבריו, פרשה זו חילקה את מדינת ישראל לאלו שתומכים באזריה ואלו שלא. ''היה צריך לעשות תחקיר מבצעי צבאי פנימי ולא להביא את זה לדיון ציבורי כפי שנעשה במקרה המדובר'', טען.

לקראת פרסום דו"ח המבקר על מבצע צוק איתן, אמר ח"כ פרי, שהיה משקיף בקבינט במהלך המבצע, "מגיע למשפחות השכולות, לחיילי צה"ל ולתושבי עוטף עזה לדעת את האמת ולדעת כי ההנהגה ששלחה את החיילים לקרב היא הנהגה אחראית שלומדת מטעויות והפקת לקחים ולא מתחבאת מביקורת.

''על ראש הממשלה להודות ולומר 'טעיתי' ולהתחיל בתיקון הליקויים הדרושים וזאת בכדי שנגיע למבצע הבא מוכנים וטובים יותר", הסביר פרי, לשעבר ראש השב"כ.

לדבריו מבצע צוק איתן התנהל ללא יעדים ברורים לטיפול באיום המנהרות. ''ראש הממשלה שידע על איום המנהרות האסטרטגי לא הכין תוכנית מבצעית, לא עדכן את חברי הקבינט ולא אמר לציבור את האמת.

''הקבינט היה עסוק לא פעם במלחמות אגו ופוליטיקה במקום בביטחון ובשמירה על אזרחי ישראל", תקף ח"כ פרי. ראש הממשלה נכשל במבחן המנהיגות ועד לרגע זה בוחר לתקוף את שומרי הסף במקום לנהל דיון מעמיק. לא כך מנהלים ומנהיגים מדינה''.

על החקירות נגד ראש הממשלה אמר פרי "אם יוגש נגד ראש הממשלה כתב אישום, אנחנו נעמוד על כך שהוא יתפטר מתפקידו. אין כל אפשרות להמשיך ולנהל את ענייני המדינה הרגישה והמורכבת שלנו כשאתה עסוק בחוקרים ועורכי דין. כתב אישום הוא כלי מספיק בכדי לדרוש התפטרות מהנהגת המדינה והוא לא צריך להיות רק מאבק של האופוזיציה אלא גם של הקולות המאוזנים והמתונים בקואליציה.

''באם יוגש כתב אישום הוא חייב להתפטר", הדגיש חבר הכנסת מ"יש עתיד". ''ענייני הצוללות, הסיגרים והשמפניה והשיחות זו הצטברות שבתוקפה צריך ראש הממשלה לעזוב את תפקידו''.