נעמה ואופק בוכריס
נעמה ואופק בוכריסצילום: פלאש 90

התובעת הצבאית הראשית אל''מ שרון זגגי-פנחס התייחסה הערב (ראשון) לראיון ששודר בערוץ 2 עם נעמה בוכריס, רעייתו של אופק בוכריס, שבמהלכו סיפרה נעמה כי בעלה הודה במעשים שלא ביצע מעולם.

במכתב תשובה לעו"ד אביטל בן נון, פרקליטתה של המתלוננת נגד בוכריס, כתבה התובעת הצבאית: ''צר לנו על הטענות חסרות השחר שהופנו כנגד המתלוננות אשר נהגו באומץ לב לאורך כל הדרך.

''כל ניסיון מאוחר מצד גורם כלשהו להטיל דופי בנפגעות העבירות שבביצוען הורשע או בגורמי אכיפת החוק, במטרה לנסות להתנער מאחריות, חוטא לאמת וראוי לכל גנאי", הדגישה אל''מ זגגי-פנחס.

כזכור, עו"ד בן נון ביקשה מהפרקליטות לאפשר לבוכריס לחזור בו מהודאתו נוכח דברי רעייתו בראיון לערוץ 2, כדי לשוב ולנהל את המשפט בין הצדדים ולבטל את הסדר הטיעון.

על כך הגיבה התובעת הצבאית הראשית: "כעולה במכתבך, אם אופק בוכריס מבקש לחזור בו מהודאתו, חזקה שיעשה כן בעצמו בערוצים המשפטיים המתאימים. אם יבחר כך, יינתן כמובן משקל לעמדת מרשתך''.

נעמה ואופק בוכריס
נעמה ואופק בוכריסצילום: יהודה חיים, פלאש 90

כאמור, נעמה בוכריס, רעייתו של אל''מ אופק בוכריס שהודה במעשים חמורים, סיפרה בראיון לערוץ 2 על הטלטלה שעברה המשפחה מרגע שהגיע לתיבת הדואר שלהם לפני שנתיים וחצי מכתב שכתבה חיילת.

בוכריס ביקשה מבעלה לומר לה את האמת על מה שנטען באותו מכתב, "יכול להיות שיש כאלה שיגידו שהוא שיקר לי, אבל כל ההתנהלות שלו מסביב הסבירה לי שהוא לא", היא הבהירה בראיון. "זה לא שאני חושבת שאנשים מושלמים, אנשים יכולים למעוד, אבל ברגע שהוא אמר שזה לא מה שהיה, נרגעתי. אז בזה זה נגמר".

"אני חושבת שהרגע שבו הפצ"ר החליט להגיש כתב אישום היה רגע מאוד מאוד קשה, מאוד מאכזב", היא מספרת. "עד אותו רגע עוד האמנו במערכת".

"לקחו בן אדם, עשו ממנו שק חבטות, סמרטוט רצפה, וכל הזמן צריך להזכיר לו מיהו באמת", היא מוסיפה. "לקחו בן אדם, רצחו אותו, רצחו אותו, בלי לקחת בחשבון שוואלה, יש מצב שהוא לא עשה כלום. אני מרגישה שהמדינה שלי מוקיעה אותי, את אופק. חוויה מאוד קשה".

"כשיצאנו לדרך אמרתי, עד הכלא! שיכניסו אותך לכלא, היום אני אומרת לעצמי, על מה? בשביל מי? אז שיגידו שבסוף הוא הודה, זה לא מעניין אותי בכלל. אני אומרת לו לך תגיד שגם רצחת אותה, שיעזבו אותך בשקט אחר כך. לך תגיד, תגיד משהו".

"אמרתי לאופק, נראה לי שאין ברירה. אחד הדברים שכואבים לי, שקשה לי איתם מאוד מאוד, זה שאופק עושה את זה בשבילנו. זה כמעט ברמת הבקשה שלי. זאת לא הייתה בקשה מפורשת כי בסוף הוא צריך לקחת את זה על עצמו, אבל זה לגמרי שם".

לאורך כל הדרך נעמה איתנה בדעתה שבעלה חף מפשע. אחד מיני רבים, לדבריה, שנאלץ להודות במעשה שלא ביצע. "עדיין זה תיק שאין בו הוכחות עובדתיות", היא אומרת. וגם בתיק כזה אין סיכוי לצאת בלי הרשעה. זה תיק קלאסי של מילה מול מילה, והמילה שלה שווה יותר".