דקר עובד בסופרמרקט כי חשב שהוא ערבי

שלמה פינטו, שדקר עובד יהודי בחנות שופרסל דיל בקרית אתא לאחר שחשב שהוא ערבי, נדון ל-11 שנות מאסר, לאחר שהורשע בניסיון רצח.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , א' באדר תשע"ז

שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה, סגני הנשיא רון שפירא ואברהם אליקים והשופטת תמר נאות פרי גזרו עונש של 11 שנות מאסר בפועל על שלמה פינטו, תושב קרית אתא, שהורשע בעבירה של ניסיון לרצח ועבירה של החזקת סכעין ממניע גזעני.

על פי הכרעת הדין החליט פינטו בחודש אוקטובר 2015 לבצע פיגוע נקמה בערבים, על רקע גם הטרור שהחל במחצית הראשונה של אותו חודש.

פינטו הצטייד בסכין יפנית ופטיש ויצא לחפש ערבים. תחילה עקב אחרי אדם שחשד בו שהוא ערבי סמוך לסניף בנק, ולאחר מכן נכנס לסניף של רשת שופרסל דיל, שם סבר שיוכל למצוא עובד ערבי, כאשר הסכין היפנית בכיס מכנסיו.

פינטו הבחין באורי רזקן, צעיר יהודי כבן 22 שעבד באותה השעה בסופר בסידור מוצרים. לאחר שבחן את מראהו, סבר כי הוא ממוצא ערבי והחליט לדקור אותו בכוונה לגרום למותו.

פינטו ניגש אל המעבר בו עמד רזקן, הגיח מאחוריו והחל דוקר אותו באמצעות הסכין מספר פעמים באזור המותן, הגב התחתון והכתף בכוונה לגרום למותו. רזקן ברח מפינטו וזה האחרון החל רודף אחריו בסופר, כאשר הסכין בידו, במטרה להמשיך ולדקור

בעקבות אירוע ניסיון הרצח נגרמו לרזקן פגיעות בחזה, בריאות, בגב, באגן ובכליה הימנית.

בנוסף ל-11 שנות המאסר בפועל נגזרו על פינטו 18 חודשי מאסר על תנאי והוא אף חויב לשלם פיצוי בסך 50 אלף ש"ח לצעיר היהודי בו פגע.