יופחת כתב האישום נגד ח"כ גטאס?

עורכי דינו של הח"כ הערבי מנהלים שיחות עם הפרקליטות לגבי הקלה בסעיפי האישום תמורת הודאה של גטאס במיוחס לו.

ערוץ 7 , א' באדר תשע"ז

יופחת כתב האישום נגד ח"כ גטאס?-ערוץ 7
ח"כ גטאס, בהארכת מעצר בבית המשפט
צילום: קוקו

האם יהיו הקלות בכתב האישום נגד ח"כ באסל גטאס? עורכי דינו של הח"כ המואשם כי העביר טלפונים סלולריים ומסרים למחבלים הכלואים בישראל, מנהלים מגעים על הסדר טיעון בעניינו - מול הפרקליטות.

בערוץ 10 דווח כי הצדדים דנו באפשרות להקלה בסעיפי האישום נגד חבר הכנסת, בתמורה להודאה במעשים אותם מייחס לו כתב האישום.

הצדדים ימשיכו במגעים בפגישה שתתקיים ביניהם בשבוע הבא.

היום (שני) פנה יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, ליו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש, בבקשה לכנס את ועדת הכנסת לדיון בנושא הדחת ח"כ באסל גאטס.

הפניה נמסרה לח"כ יואב קיש לאחר שהשר זאב אלקין העביר לאדלשטיין את הבקשה לפתוח בהליכים, כשעליה חתומים 71 חברי כנסת.

החוק קובע כי על יו"ר ועדת הכנסת להודיע 10 ימים מראש על מועד קיום הדיון בבקשת ההדחה, ועל כן הדיון הראשון בבקשה יתקיים ביום חמישי בשבוע הבא.

לדברי ח"כ קיש, "ועדת הכנסת בראשותי תפעל להשלמת המהלך להדחתו של גטאס. אני קורא לחברי מהמחנה הציוני: התגייסו למהלך. אין מדובר בשמאל וימין, אלא בשמירה על ביטחון ישראל ומעמדה של הכנסת".

נציין כי הרקע לבקשת ההדחה הוא כוונת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום נגד חבר הכנסת גטאס בגין הברחת מכשירי טלפון סלולרי ופתקים למחבלים הכלואים בכלא קציעות שבנגב.

התנעת תהליך ההדחה התאפשרה בזכות חתימתם של חברי הכנסת של סיעת "יש עתיד" על בקשת ההדחה, וזאת על רקע ההודעה על הגשת כתב האישום.

עם זאת, לצורך השלמת תהליך ההדחה נדרשת תמיכתם של 90 חברי כנסת בהדחת חבר הכנסת, ועל כן ללא תמיכת מרבית חברי סיעת המחנה הציוני לא תתאפשר השלמת המהלך.