המבקר לנתניהו: אל תעסוק בהשמצות

יוסף שפירא מפרסם הודעה חריגה בנוגע לדו"ח צוק איתן שיפורסם בעוד שעות אחדות, ומותח ביקורת ישירה על ראש הממשלה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' באדר תשע"ז

המבקר לנתניהו: אל תעסוק בהשמצות-ערוץ 7
יוסף שפירא
צילום: פלאש 90

המבקר עונה לראש הממשלה. בצעד חריג, שעות ספורות לפני פרסום הדו"ח בעניין מבצע 'צוק איתן' משחרר מבקר המדינה תגובה להאשמות שהוטחו מצד ראש הממשלה.

"הדו"ח חושף ליקויים מהותיים בהתנהלות הקבינט המדיני בטחוני, שהעומד בראשו הוא ראש הממשלה", כותב יוסף שפירא בהודעה שפירסם ומציין כי "גם המבוקרים יודעים היטב, כי הביקורת נעשתה בהתאם לחוק, על ידי צוותי ביקורת מיומנים ומקצועיים - באמינות, ביסודיות וללא כל משוא פנים".

שפירא מציין כי "מוסד מבקר המדינה ומבקר המדינה עצמו, נתונים בתקופה האחרונה במתקפות וניסיונות לדה לגיטימציה, בעיקר מצד המערכת הפוליטית, שנועדו כנראה להרתיע את מוסד המבקר ולפגוע במעמדו כפי שהוגדר בחוק יסוד".

לדבריו, "בניגוד לדברי ראש הממשלה, במבוא לדוח כתב מבקר המדינה את הדברים הבאים: 'עוז רוחם, תושייתם ויוזמתם של המפקדים והחיילים אפשרו לצה"ל להילחם במרחב רווי המנהרות ברצועת עזה, לחתור למילוי משימתם, לטפל כמיטב יכולתם במנהרות ולהגיע להישגים שהושגו במבצע זה'".

המבקר מוסיף וטוען כי "חיוני ביותר שהדרג המדיני וכן גורמים נוספים במערכת הפוליטית. כמו גם צה"ל והמערכת הביטחונית, יתמקדו בלימוד הדוח ובהפקת לקחים ממנו ולא בהשמצות. זאת כדי לשפר את תהליכי העבודה בכל הרמות, במטרה להיערך טוב יותר לאיומים קיימים ומתפתחים ולמערכה צבאית שעלולה לפרוץ, אף ללא התראה מוקדמת".

כזכור, נתניהו אמר אתמול בישיבת סיעת הליכוד בכנסת, "בניגוד לדו"ח המבקר אני מגבה את מפקדי צה"ל, השב"כ ומערכת הביטחון. לוחמי צה"ל נלחמו בחירוף נפש ועם ישראל גאה בהם".