טקס החתימה מול מערת המכפלה
טקס החתימה מול מערת המכפלה צילום: דוברות המשרד לשוויון חברתי

השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל ומנכ"ל משרדה אבי כהן הגיעו היום (שלישי) למערת המכפלה, שם חתמה גמליאל על הסכם ליישום חלקו של המשרד לשוויון חברתי בתכנית הסיוע המיוחדת שאישרה הממשלה לקריית ארבע וליישוב היהודי בחברון.

במסגרת תכנית זו, שאושרה לאחרונה במסגרת החלטת ממשלה, נקבע כי יעביר המשרד לשוויון חברתי סכום כולל של 8.1 מיליון ש''ח לטובת מיזמים דיגיטליים ברשות, חיזוק ויצירת חוסן קהילתי וכמו גם שורת תכניות לרווחת צעירי קריית ארבע חברון.

השרה גמליאל אמרה כי "ביום בו הורסים בתים ביישוב יהודי בארץ ישראל, אין תשובה הולמת מלחזק את ההתיישבות היהודית דווקא בקריית ארבע חברון עיר האימהות והאבות. אמשיך לתמוך בחיזוק אחיזתנו בקריית ארבע וביהודה ושומרון כולה".

ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר אמר כי מדובר ב"יום מכונן לקריית ארבע חברון, עם חתימתה של יקירת עיר האבות ח"כ גילה גמליאל השרה לשוויון חברתי, על תכנית לפיתוח החברה והקהילה בקרית ארבע חברון. אנו מעריכים ומוקירים את השרה שמובילה ותומכת בבניין העיר, דווקא בעת הזאת בה הורסים לשווא בתים בעפרה".

כ- 3 מיליון ש''ח יוקצו לטובת חיזוק החוסן הקהילתי ברשות, זאת על ידי שורת מיזמים ותכניות כדוגמת הכשרות צוותי חירום, שיקום פארקים וגינות ציבוריות, שיפוץ מועדונים חברתיים ומקלטים בשכונות וכמו גם תכניות להעצמת הלכידות החברתית ברשות.

בנוסף, יועברו 3 מיליון ש''ח שינתובו להפיכת קריית ארבע לרשות דיגיטלית, זאת באמצעות שורת תכניות כדוגמת שדרוג אתר הרשות, העמדת אפליקצייה עירונית לרווחת התושבים וליצירת קשר ישיר עם הרשות ושירותיה, יצירת מערכת GIS, מערכת לניהול פרויקטים לייעול עבודת וכן קידום חדשנות ברשות.

את יתרת התקציב, הנאמד בכ-2.2 מיליון ש''ח ישקיע המשרד לשוויון חברתי בקידום אוכלוסיית הצעירים בקריית ארבע חברון זאת על ידי שירותי ייעוץ להכוונה לימודית ומקצועית, סדנאות להורות, משפחה וכלכלת בית, תכניות לתרבות ופנאי, חיזוק מרכז הצעירים ועוד.

יצוין, כי במהלך טקס החתימה העניק ראש המועצה לוינגר לשרה גמליאל את אות יקירת קריית ארבע. כמו כן, השרה גמליאל, המציינת את היום (ב' באדר) את יום הולדתה העברי, זכתה להפתעה מצעירי הרשות אשר הכינו לכבודה עוגת יום הולדת.