ברקת בארמון הנציב הבוקר
ברקת בארמון הנציב הבוקרצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

"מרתון ירושלים הוא התשובה הטובה ביותר למבקשים לפגוע בשגרת חיינו", כך אמר הבוקר (שלישי) ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים באירוע ההשקה של מרתון ווינר ירושלים 2017.

באירוע ההשקה שהתקיים בטיילת ארמון הנציב שבבירה, נכח גם מלבד ראש העיר ברקת, המדליסט האולימפי, הג'ודוקא אורי ששון, ירושלמי במקור ופעיל בעמותת "שלווה", אשר חבריה ירוצו במסגרת מסלול הצדקה הגדול בישראל, שייערך במסגרת המרתון השנה.

"בחרנו להשיק את המרתון בטיילת ארמון הנציב, בה הכה הטרור לאחרונה, כי זו התשובה הטובה ביותר למבקשים לפגוע בשגרת חיינו – למעלה מ 30,000 רצים, יותר מבכל שנה אחרת, וזינוק של יותר מ-50% במספר הרצים מחו"ל. זה הוא הניצחון הגדול ביותר שלנו", אמר ראש העיר ברקת.

"הרכבת האווירית הצפויה להגיע לבירה היא הבעת האמון הטובה ביותר בירושלים ובמדינת ישראל. אנו עדים לשיא של כל הזמנים בהתעניינות העולם במרתון, כשזה הפך לאירוע ספורטיבי בינ"ל מהשורה הראשונה, שמכניס מיליוני שקלים לטובת העסקים המקומיים ולרווחת תושבי העיר וששם את ירושלים על ראש שימחת העולם".

המרתון שיתקיים בבירה בפעם השביעית השנה, יעמוד בסימן 50 שנים לאיחודה של העיר, ומספר המשתתפים שהולכים וגדלים יהפוך את האירוע למרגש במיוחד, כשמדובר בשיא של כל הזמנים במספר הישראליים ובמספר הרצים מחו"ל שירוצו.

"ארגון שלוה יקר מאד לליבי ובמרתון ירושלים אוביל את קבוצת הרצים של 'שלוה' במרוץ הקהילות המסורתי", אמר ששון, הג'ודוקא הישראלי שזכה במדליית הארד באולימפיאדת ריו האחרונה. "ארגון 'שלוה' הוקם לפני 26 שנים מתוך האמונה כי האחריות לדאוג לאנשים עם מוגבלויות אינה צריכה ליפול רק על המשפחה בה נולדו. ראייה זו מאד מתחברת אליי ובשנה האחרונה נרתמתי לעזרת 'שלוה' ושמחתי לתרום את חליפת הג'ודו מהמשחקים האולימפיים שלי כדי לעזור לאלה הזקוקים וראויים לתמיכת הקהילה ומעוניינים להיות חלק ממנה".

עוד סיפר ששון על שיתוף פעולה מעניין שיעשה עם הארגון בקרוב. "שיתוף הפעולה שלי עם 'שלוה' מבוסס על קשר ארוך טווח במסגרתו אפתח בקרוב מועדון ג'ודו במרכז הלאומי החדש של 'שלוה' בו ניתן יהיה לסייע, באמצעות הספורט, לילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות. אני שמח על ההיכרות שלי עם שלווה ומזמין אתכם לקחת חלק במרתון ירושלים, במרוץ הקהילות ובמעורבות חברתית", אמר ששון.

כמו בכל שנה, גם השנה הנרשמים יוכלו לבחור ממגוון מקצים: מרתון מלא (42.2 ק"מ); חצי מרתון (21.1 ק"מ); 10 ק"מ; 5 ק"מ תחרותי; 5 ק"מ עממי; מרוץ משפחות (1.7 ק"מ) ומרוץ הקהילות והצדקה הגדול בארץ (800 מ') שבו צפויים להקדיש את ריצתם כ- 6,000 מהרצים לאחת מהעמותות החברתיות השותפות למרתון.

אחת מהאטרקציות הייחודיות שמציג מרתון ווינר ירושלים הוא מסלול המשפחות, המאפשר בילוי משותף להורים וילדים במחיר סמלי. מסלול המשפחות הינו קצר (1.7 ק"מ) ומציע דרך ספורטיבית ומהנה לגיבוש משפחתי. בסיום המירוץ תקבלנה המשפחות מדליות וחולצות.

ההרשמה למרתון בשיאה ותימשך עד ה – 4.3.

הרשמה ופרטים נוספים אודות המסלולים, והאירועים הנלווים למרוץ באתר המרתון:http://www.jerusalem-marathon.co.il.