פרחים לפייגלין, יעלון, ישי ובן ארי

ניחוח בחירות משכר את דעתם של יותר מדי אנשי ימין שבטוחים בבשורה ובגאולה שיוכלו להביא לישראל אם רק נצביע עבורם, אבל אם לא? - דעה

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' באדר תשע"ז

מי שולח את זר הפרחים?
מי שולח את זר הפרחים?
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

בקול רינה וצהלה הושקה מפלגת 'זהות' של משה פייגלין ובזה אחר זה עברו בסך התקשורתי בכירים לשעבר ופעילים דהיום ופרסו את משנתם באשר לחשיבות הרגע הדרמטי בהיסטוריה היהודית, הרגע בו הוכרז על 'זהות' כמפלגה שתפתיע את העם היושב בציון בתמיכה הגורפת שצפויה לה.

ברכות!

בימים האחרונים מבליחות לכותרות התקשורת שלנו אמירות מביתו של יהודי יקר, חבר הכנסת לשעבר אלי ישי. כחבר קבינט לשעבר הוא מעיר על דו"ח המבקר ומבצע 'צוק איתן', כאיש ימין הוא מעיר על חוק ההסדרה ועקירת עמונה, כבכיר ש"ס לשעבר הוא שולח הערות בענייני דמעות הבצל של אריה דרעי וכו' וכו'

הכול חשוב מאוד!

בשבועות האחרונים אנחנו עדים למסעותיהם ברחבי הארץ של אנשי 'מנהיגות יהודית'. ד"ר מיכאל בן ארי ואנשיו מעלים על סדר יומה של מדינת ישראל סוגיות קריטיות כאבדן הנגב לטובת המגזר הבדואי, תופעת ההתבוללות ועוד.

חשוב ביותר!

לא צריך להיות חד אוזן במיוחד כדי לשמוע את גלגלי השיניים המכינים את מפלגתו של משה יעלון, שר הביטחון לשעבר. הוא מתבטא בענייני ביטחון ומדיניות, מציג ארשת ממלכתית וחובקת, מציע לאנשי התיישבות לחבור אליו, ובלשכה שהוקמה עבורו נכנסים ויוצאים מומחים ובכירים להתייעצויות קדחתניות.

מעניין!

ועדיין לא דיברנו על גדעון סער שיצא מבועת שתיקתו לסיורי עידוד ההתיישבות ולנאומי והצהרות אמונים לארץ ישראל, מסורת ישראל וצבא ישראל. לפי שעה נותיר את סער מחוץ למשוואה הזו, מאחר והוא עדיין מדבר על מהלך פוליטי בתוככי הליכוד (אולי משום שמספר הטלפון שלו לא ידוע לאנשי יעלון, ואולי הוא באמת בוחן את סיכוייו בליכוד).

בקיצור, אולי אלו הצוללות הסיגרים והשמפניות של נתניהו, אולי אלו דו"חות המבקר ופרשות ההתעללות בקשישים, אולי אלו הריסות עמונה והבתים בעפרה, אבל נראה שניחוח הבחירות המשכר מסחרר את ראשם של יותר מדי אנשים בימין.

כולם בטוחים שיגרפו עשרות מנדטים, וכמו מלכת יופי ממוצעת גם הם יאחדו ולכדו את העם, יקימו ממשלה וינחילו עלינו שלום עולמי. כולם גם בטוחים שהרעיון שבכיסם ייחודי ובלעדי אין בלתו ואין כדוגמתו (ואולי זה אפילו נכון), ובכל זאת, מאחר וכל חברי הקבוצה הנכבדת הזו (ויש עוד כמה, אבל הם שומרים על אפקט ההפתעה בטרם ירעיפו עלינו מאורם וטובם במערכת הבחירות המתקרבת) הם אנשים רציניים, עמוקי מחשבה ובעלי חזון ומעש, אני רוצה להיות תמים ולהאמין שיש סיכוי (גם אם קלוש) לכך שהם יקשיבו לאותו אדם ממקורביהם שיגיש להם כוס מים קרים (כן, גם בחורף זה עוזר) ויבקש מהם קצת להרגיע.

חברים יקרים, כולם חכמים, גאונים ויודעי פוליטיקה. לכולכם העם כולו משווע בציפייה דרוכה ומחכה רק למוצא פיכם.

כולכם יכולים להציל אותנו מבאר שחת ולהנהיג אותנו במשעולים המדיניים והביטחוניים המסובכים, ובכל זאת, מותר גם להעלות אפשרות שאולי כל הפנטזיה הנעימה הזו לא תקרה? מותר גם להרהר הרהורי כפירה שכאלה ולומר שאולי (לא נעים להזכיר, אבל ממש כמו שקרה לחלק מכם ולדומיכם) לא תעברו את אחוז החסימה? ברור שלא הגיוני שזה יקרה, ברור שאתם תהיו הפתעת הבחירות, הכול ברור ואין ספק בכך... אבל אולי בכל זאת תשקלו את האופציה הזו והשלכותיה? דווקא בגלל שאתם אנשים מאוד הגיוניים ושקולים.

ומה יקרה אז? כשכל אחד מכם ייקח לפח האשפה של ההיסטוריה הפוליטית שניים או שלושה מנדטים? חשבון אתם יודעים הרי. אם הפיצול הסרוג האחרון הביא לאבדן של שלושה או ארבעה מנדטים, ניתן להעלות השערה לפיה אבדן של ארבעה מנדטים יהיה עבור הימין בגדר חלום מתוק אחרי הבחירות הבאות.

אז ברור שההיערכות הפוליטית שלכם עד כה כוללת התגייסות של אנשים חשובים, תורמים שמזרימים כספים, פעילים שמוכנים לתת למענכם את נשמתם, מנגנון וסניפים, שלטים וסטיקרים, גרפיקאים ויועצי תדמית ועוד ועוד, אבל אולי כדאי לעצור את כל הסחף הזה רגע לפני? אולי כדאי לחשוב עוד פעם על העניין.

הרשו לי להזכיר כאן אדם שגם לו היו מפלגה ומנגנון ותומכים ומעריצים ותקשורת אוהדת ועשרות אלפי מצביעים שכמעט כמעט הביאו אותו לכנסת האחרונה, ולמרות הכול בחר בדרך אחרת – הרב חיים אמסלם. על אף השאיפה הטבעית לדאות על כנף מחיאות הכפיים שקיבל בתקשורת, באקדמיה וברחובות, בחר הרב אמסלם בדרך אחרת.

במקום לצאת לעוד מסע חסר אחריות וזולל מנדטים בחר הרב אמסלם להתמודד ב'בית היהודי'. אולי גם אתם רבותיי – בן ארי, יעלון, ישי, פייגלין, שטבון ואחרים – תבחרו בדרך דומה? זה לא חייב להיות ב'בית היהודי', כמובן, אבל בהחלט רצוי שזה יהיה במשהו קיים יציב ובטוח.

פשוט כי סביר להניח שבחבורת בוז'י-פרץ-מרגלית (מי שינצח שם) עמלים כבר כעת על ניסוח הברכה הלבבית שתצורף לזר הפרחים הגדול שתקבלו מהם יום אחרי הבחירות.